Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru After effect ve Video editörlük hakkında

doocdope

Üye
Selamlar, After effectte 2. ayım ve en azından çabamla bir şeyler yapabilecek konuma geldim çok başarılı olmasa da, referans almadan kafamdakilerin %50-60'ını ortaya koyabiliyorum. Benim nasıl bir yol izlemem lazım ve hangi sektöre yönelmeliyim. Bu programda uzmanlaşmak istiyorum. Çekim yapabiliyorum, video kurgu yapabiliyorum ayrıyetten. 16 yaşımdan beride grafik tasarım yapıyorum. Önerileriniz var mı? Tecrübelerinizi aktarabilir misiniz? Yani ben bu işten, dijital dünyadan para kazanmak istiyorum ancak start vereceğim noktayı belirleyemiyorum. Mesela ben birisinin yanında veya bir ekiple beraber hem kendimi geliştirerek hem çevremi geliştirerek yükselmeyi hedefliyorum.

Dostum selamlar, kendini geliştirmeye çalışman harika. Şuan için en güzel başlangıç freelance olacaktır. Olabildiğince porfolyonu geliştirmeye bak çünkü bizim sektör bu şekilde ilerliyor. Daha sonrasında forum ve instagram sayfalarında tanıtım ve reklamını yap. Freelaner web sitelerinde üyelik oluştur. Yabancı dilin varsa özellikle yabancı sitelere yönelmen senin için daha iyi olcaktır. İstersen teknolojinin nimetlerinden yararlanarak şirketlere dm ve mail üzerinden yürü. İstersende gidip direkt şirketler ile yüzyüze görüş. Olabildiğince referans biriktir ve sektör tanımaya çalış. İşler zaten gittikçe ilerleyecektir. Yaz tatilinde bunları değerlendirebilirsin. Derslerinden de geri kalma ama :) Başarılar diliyorum.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar