Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru İPhone'dan çekilen video Renk Patlaması Sorunu

pasha07

Üye
İPhone'dan çekilen video kurgu ekranında normal renkleri ile görünürken render aldığımda renkler bozuluyor. beyazlarda patlama oluyor. Bununla karşılaşan bir arkadaş var mı?

Kennedy

Moderatör
Moderatör
İPhone'dan çekilen video kurgu ekranında normal renkleri ile görünürken render aldığımda renkler bozuluyor. beyazlarda patlama oluyor. Bununla karşılaşan bir arkadaş var mı?
videoyu direkt aktardığın gibi kullanma, handbrake tarzı bir programdan geçir mümkünse.

Vİdeolar HDR olduğu için bunu yaşıyorsunuz. Youtube'tan HDR videoyu SDR'ye çevirme yollarını izleyin ayarlayabiliyorsunuz.

Web sitesi
www.linkedin.com
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bir çözüm bulabildim biraz işe yarıyor.

Videoları premiere proya aktardıktan sonra hepsini seçip sağ tık Modify - Interpret Footage e geliyosun. Sonrasında Color mangament sekmesinde INPUT LUT sekmesinden HDR eklemen gerekiyor. Add luts sekmesinden aşağıda eklediğim dosyayı seçiyorsun. Sonrasındad menünün alt tarındaki color space ayarından Rec.2020 yi seçiyorsun. Sonrasında düzelmiş oluyor.

**Dosya paylaşamıyorum özelden yazarsanız yardımcı olabilirim

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar