Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Onur Naci'nin Foruma değer vermemesi

Su götürmez bir gerçektir ve bu bir eleştiri metnidir.

Forum gün geçtikçe geçerliliğini yitiriyor. Proje güzel fakat projeye destek veren ve yatırım yapan kimse yok! Forumun teması bile hazır tema gibi. Onur Naci Öztürkler'in forumu ilk açtığı zamanlarda bu temayı hazır olarak kullanmasını anlarım fakat foruma dair hiç bir yatırım yok. Youtube videolarının altında forumun linki olmasa biraz olan bu aktiflik bile yok olur gider. Biraz paraya kıyıp forumun teması değiştirilebilir veya daha yaratıcı fikirler bulunabilir. Forumda etkinlikler düzenlenebilir vs. vs.

Bu forum Türkiye'de tekel olabilecek kıvamda ama kimse değer vermiyor. Önce şu klasik , göz yoran ve her forumda klasik duran bu temanın bir an önce değişmesini düşünüyorum. Paraya kıymadan , emek vermeden ve bir şeye yatırım yapmadan daha fazla büyüyemeyiz :)

Spunkram

Yönetici
Yönetici
Açıkçası bu durumlarda tek olduğum için sıkıntı yaşıyorum ve bir türlü aşamıyorum. Dediklerinizin farkındayım ve bu projeyi de çok hevesli şekilde kurdum. Sorun şu ki diğer platformlara ayırmam gereken zamanı ayırdığımda zaten çok az şeyle ilgilenebiliyorum. Foruma da gereken zamanı ayıracak durumum olmuyor. Fikrim şuydu ki buraya birkaç bilgili admin alıp, herkesin yazdığı ve merak ettiği konulara çatır çatır cevap verilirken ben de rahat rahat forumun reklamını yapabilecektim. Ama başaramadım çünkü bu konuda forum ile ilgilenecek insnaları bulamıyorum, aramaya devam ediyorum. Etkinlik olarak da ekip olarak bir şeyler yapmam gerekecek, siteyi kapatmak istemiyorum. Yatırım konusunda da elimden geleni yapıyorum ama sunucusu, temasının paralı olması vs derken çok fazla gideri oluyor. Daha fazlasını harcayacak kadar gelirim olmuyor ki forumun getirisi aylık 30-40 tl falan :/ Sizler belli ki bu forumun daha iyi hale geleceğini düşünen kişilersiniz, bu düşünceniz beni çok mutlu etti. Bana bu konuda öneriler verebilir misiniz? Elimden geleni yapacağım, sadece video taraflarına çok odaklanınca burayı düşünecek kafa kalmıyor bende. Yardımınız buraya canlandırmamıza destek olacaktır ^^

Açıkçası bu durumlarda tek olduğum için sıkıntı yaşıyorum ve bir türlü aşamıyorum. Dediklerinizin farkındayım ve bu projeyi de çok hevesli şekilde kurdum. Sorun şu ki diğer platformlara ayırmam gereken zamanı ayırdığımda zaten çok az şeyle ilgilenebiliyorum. Foruma da gereken zamanı ayıracak durumum olmuyor. Fikrim şuydu ki buraya birkaç bilgili admin alıp, herkesin yazdığı ve merak ettiği konulara çatır çatır cevap verilirken ben de rahat rahat forumun reklamını yapabilecektim. Ama başaramadım çünkü bu konuda forum ile ilgilenecek insnaları bulamıyorum, aramaya devam ediyorum. Etkinlik olarak da ekip olarak bir şeyler yapmam gerekecek, siteyi kapatmak istemiyorum. Yatırım konusunda da elimden geleni yapıyorum ama sunucusu, temasının paralı olması vs derken çok fazla gideri oluyor. Daha fazlasını harcayacak kadar gelirim olmuyor ki forumun getirisi aylık 30-40 tl falan :/ Sizler belli ki bu forumun daha iyi hale geleceğini düşünen kişilersiniz, bu düşünceniz beni çok mutlu etti. Bana bu konuda öneriler verebilir misiniz? Elimden geleni yapacağım, sadece video taraflarına çok odaklanınca burayı düşünecek kafa kalmıyor bende. Yardımınız buraya canlandırmamıza destek olacaktır ^^
Öncelikle bu forumun ilerde kesinlikle değerleneceğini düşünüyorum. Günümüz Türkiye şartlarında kesinlikle teması , sunucusu derken masraflı olabilir buda doğru fakat bu forum Video Editörlüğü sektöründe tekel olabilir buna inanıyorum ama su götürmez bir gerçek var ki, tema hazır olduğu için insanların yeterince dikkatini çekmiyor maalesef. Aslında o kadar çok fikir var ki aklımda ama burası Amerika değil yani yatırımcı ülkesi değil maalesef. Fikir ne kadar iyi olursa fiyatı o kadar yüksek olur sonuçta güzel olan şeylere ulaşmak her zaman zor olmuştur. Nasıl başlanırsa başlansın en nihayetinde temanın değiştirilip insanlara forumun daha cazip gösterilmesi gerek. Daha sonra Youtube videoları ile vs. forum hortlatılıp anlık gelen ziyaretçileri forumda tutmak gerekli. İkimizde Reklamcı vs. değiliz bu alanda uzmanda değiliz ve bunlar gerçekten zor işler. Trendyol gibi milyon dolarlık yatırımlarda yapamadığımıza göre her şey yavaş yavaş oluşturulmalı. Bide bu işler aynı bitcoin gibi her şeyin bir anda gelmesini bekleyemeyiz eminim ki zarar etmeyeceğini bilsen bu foruma büyük yatırımlar yaparsın ama sorun şu ki zarar etme olasılığın yüksek :D 10-15K'ya tek seferde kıyıp 3-4 ay içinde amorti etme şansında düşük gibi duruyor. Bence forum kalsın silmeni asla önermem insanlar en azından sorunlarını çözüyorlar. Dediklerin konusunda haklısın şimdi Alice harikalar dünyasında gibi buraya envayi çeşit hayal meyal ürünü olan Tema içinde kurgu fikirleri sunmak çok saçma. Dostum bence 2023'ü bekle çünkü yatırım yaparsan cumlayacaksın gibi. Yatırımcılar şehri ve İnternet hizmetleri ucuz olan şehir Amerika'da değiliz olaya realistik bakmamız lazım büyük yatırımlarla büyük getiriler yaparız. Kimse hazır temayla vs. internet sitesini asla yeterince büyütemez. O yüzden şimdilik kalsın

Son düzenleme:

Ad1L_

Moderatör
Moderatör
Onur bu mesaji gorup bize cevap vermen bile beni mutlu etti :D
Gonullu takim arkadaslari alarak edit yarismalari yapabiliriz bence.Ornek vermek gerekirse bir valorant yada rap videolari ortaya koyularak kisitli bir zamanda en iyi isi kim ortaya koyucak seklinde. Bunun yaninada boyle ufak odul niyetinde odul koyarsak cok guzel olur bence
zaman zaman olan etkinlikler , haftalik , aylik etkinlikler seklinde
belki kanalinda her hafta 1 gun yayinlayacagin bir icerikde bulabiliriz eger yardima ihtiyacin varsa ben boyle guzel bir potansiyele sahip forumda gonullu olarak size yardimci olmayi cok isterim.
boyle dusunulerek turkiyede tek olan ve yuksek potansiyeli olan forumu daha iyi yerlere tasiyabilirz
Seviliyorsun :love:

Onur bu mesaji gorup bize cevap vermen bile beni mutlu etti :D
Gonullu takim arkadaslari alarak edit yarismalari yapabiliriz bence.Ornek vermek gerekirse bir valorant yada rap videolari ortaya koyularak kisitli bir zamanda en iyi isi kim ortaya koyucak seklinde. Bunun yaninada boyle ufak odul niyetinde odul koyarsak cok guzel olur bence
zaman zaman olan etkinlikler , haftalik , aylik etkinlikler seklinde
belki kanalinda her hafta 1 gun yayinlayacagin bir icerikde bulabiliriz eger yardima ihtiyacin varsa ben boyle guzel bir potansiyele sahip forumda gonullu olarak size yardimci olmayi cok isterim.
Seviliyorsun :love:
Bence öyle takipçi çekilmez. Sorun kökten çözülmeli ve Tema vs. değiştirilmesi lazım tema dahi hazır olunca insanları kendisine çekecek yegane şey eksik oluyor. Onur'a hak vermiş bulunmaktayım. Yatırım yapmak çok riskli olacaktır dediklerinin getirisi olur ama devamlılığı olmaz.

Ad1L_

Moderatör
Moderatör
Bence öyle takipçi çekilmez. Sorun kökten çözülmeli ve Tema vs. değiştirilmesi lazım tema dahi hazır olunca insanları kendisine çekecek yegane şey eksik oluyor. Onur'a hak vermiş bulunmaktayım. Yatırım yapmak çok riskli olacaktır dediklerinin getirisi olur ama devamlılığı olmaz.
bence tema konusunda bir problem yok daha cok icerik konusunda problem var diye dusunuyorum forum biraz durgun insanlari her gün buralara ugratacak iceriklerle donatmak daha hos olabilir

Loki

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Su götürmez bir gerçektir ve bu bir eleştiri metnidir.

Forum gün geçtikçe geçerliliğini yitiriyor. Proje güzel fakat projeye destek veren ve yatırım yapan kimse yok! Forumun teması bile hazır tema gibi. Onur Naci Öztürkler'in forumu ilk açtığı zamanlarda bu temayı hazır olarak kullanmasını anlarım fakat foruma dair hiç bir yatırım yok. Youtube videolarının altında forumun linki olmasa biraz olan bu aktiflik bile yok olur gider. Biraz paraya kıyıp forumun teması değiştirilebilir veya daha yaratıcı fikirler bulunabilir. Forumda etkinlikler düzenlenebilir vs. vs.

Bu forum Türkiye'de tekel olabilecek kıvamda ama kimse değer vermiyor. Önce şu klasik , göz yoran ve her forumda klasik duran bu temanın bir an önce değişmesini düşünüyorum. Paraya kıymadan , emek vermeden ve bir şeye yatırım yapmadan daha fazla büyüyemeyiz :)
Şuana kadar tema hiç dikkatimi çekmemişti sade hoş duruyor o kadar büyük sıkıntı değil ama onurun dediği gibi sıkıntı mod ve adminin olmamasi ya da yazılan açılan konulari insanların sadece okuyup geçmesi bence

Ad1L_

Moderatör
Moderatör
Şuana kadar tema hiç dikkatimi çekmemişti sade hoş duruyor o kadar büyük sıkıntı değil ama onurun dediği gibi sıkıntı mod ve adminin olmamasi ya da yazılan açılan konulari insanların sadece okuyup geçmesi bence
Aynen tema konusuna katılıyorum, virüstü link atan çok kişi oluyor fakat üstünden 6 7 saat geçmesine rağmen discordan ulaşmama rağmen silinmiyor.
guzel bir ekip genisletmesi ve icerik eklemesi ile cok guzel yerlere gelebilir forum.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar