Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Pc Toplama Yardım lazım.

merhabalar, benden after effect ve premier pro için pc toplatmak istiyorum.
bütcem 10-15 arası parçaları ikinci el alabileceğim bir yer var tabiki bulabildiklerimi. onur videosunda çekirdek sayısı önemi demişti bende onu baza alarak birşey bilmediğim için ona göre birşeyler baktım. aşağıya bilgisayarcıya attıgım mesajı bırakıyorum bana sıvı sogutmalı ve render için pc parça isimleri söyler misiniz?
AMD Ryzen 5 5600X yada AMD Ryzen 5 5500
4gb ekran kartı yeterli
ram 2x8 yada 2x16 fiyat farkıyla
480 gb ssd
1tb okuma ve yazma hızı yüksek sabit disk
hd 2tb olursa fiyat farkı
ek olarak amd ryzen 7 5800x ikinci el işlemci olursa sistemi ona kurabilirz. sistemle adobe premier pro ve after effect kullanılacak render pc olacak önerilere açıgım.geriye kalan parçaları sistemi rahat şekilde çalıştıracak parçalar olabilir. elinizden geldikçe 2.el parçalara bakar mısnız?

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
merhabalar, benden after effect ve premier pro için pc toplatmak istiyorum.
bütcem 10-15 arası parçaları ikinci el alabileceğim bir yer var tabiki bulabildiklerimi. onur videosunda çekirdek sayısı önemi demişti bende onu baza alarak birşey bilmediğim için ona göre birşeyler baktım. aşağıya bilgisayarcıya attıgım mesajı bırakıyorum bana sıvı sogutmalı ve render için pc parça isimleri söyler misiniz?
AMD Ryzen 5 5600X yada AMD Ryzen 5 5500
4gb ekran kartı yeterli
ram 2x8 yada 2x16 fiyat farkıyla
480 gb ssd
1tb okuma ve yazma hızı yüksek sabit disk
hd 2tb olursa fiyat farkı
ek olarak amd ryzen 7 5800x ikinci el işlemci olursa sistemi ona kurabilirz. sistemle adobe premier pro ve after effect kullanılacak render pc olacak önerilere açıgım.geriye kalan parçaları sistemi rahat şekilde çalıştıracak parçalar olabilir. elinizden geldikçe 2.el parçalara bakar mısnız?
Bilgisayarcılardan almayın,parçalar genel olarak 2. el oluyor ve fiyatlar çok uçuk.Ayrıca 15K'lık bir bütçeye zaten 480 GB SSD > 1.000TL 1 TB HDD > 1.000TL yani,hem çok fazla olur hemde o bütçe için uygun değil.

İşlemci harika :
Ekran kartı render-oyun vs. tüm işleri en yüksek performansda yapmanız için uygun :

RAM,gayet yeterli :

Anakart :

SSD 1 TB,herşeye yeter :

Kasa gayet iyi :

Hocam,0 bandında böyle bir sistem topladım,SSD 1 TB istediğiniz için intel'in en baba işlemcilerinden birine yöneldim,anakart gayet yeterli,15K'dan biraz daha fazla bir şeye patlıyor size,isterseniz 2.el'de toplayabilirim.

Bilgisayarcılardan almayın,parçalar genel olarak 2. el oluyor ve fiyatlar çok uçuk.Ayrıca 15K'lık bir bütçeye zaten 480 GB SSD > 1.000TL 1 TB HDD > 1.000TL yani,hem çok fazla olur hemde o bütçe için uygun değil.

İşlemci harika :
Ekran kartı render-oyun vs. tüm işleri en yüksek performansda yapmanız için uygun :

RAM,gayet yeterli :

Anakart :

SSD 1 TB,herşeye yeter :

Kasa gayet iyi :

Hocam,0 bandında böyle bir sistem topladım,SSD 1 TB istediğiniz için intel'in en baba işlemcilerinden birine yöneldim,anakart gayet yeterli,15K'dan biraz daha fazla bir şeye patlıyor size,isterseniz 2.el'de toplayabilirim.
öncelikle çok teşekkür ederim hocam. sıvı sogutma koymadınız sanırım sonradan eklenebilir mi? yada gerek yok mu?
Ayrıca hocam siz kaça toplarsınız 2.el bu pcyi bana:)

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
öncelikle çok teşekkür ederim hocam. sıvı sogutma koymadınız sanırım sonradan eklenebilir mi? yada gerek yok mu?
Ayrıca hocam siz kaça toplarsınız 2.el bu pcyi bana:)
Sıvı soğutma sonradan eklenebilir,şart değil.

Hocam,bu sistemi yeni gördüm.Uçun direk.
Şu sisteme bakabilirsiniz :

8 GB RAM takviyesi yapacaksanız : işlemcisini sorun,ona göre bana dönün.

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
Hocam ne kadara alsam fiyat olarak iyi olur?
Hocam,15.500TL yazmış arkadaş ilk attığım sisteme,siz üzerine para bile verebilirsiniz,o sistemi almaya kalktığınızda sadece ekran kartı 10.000TL tutuyor (sıfır olarak)

2. olarak attığımın kartı Nvidia,yine çok güçlü bir kart ancak o sistemi alırsanız yaklaşık 800-1000TL kadar daha bir masrafınız olacaktır.Ama işlemcisini bana söylemeden almayın!

rowaulf

Üye
Hocam işlemci olarak ryzen 5 5600x çok daha iyi bir işlemci onu tercih edin ram olarak 2x16 daha iyi olur ekran kartında ise 4gb yeterli demişsiniz fakat 4k editlerde 6-8 gb gerekebilir.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar