Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Photoshop 2021 İle Yaptığım Thumbnail Çalışmam

aspectsiz

Üye
Gayet kötüü
Aradaki renk geçişleri ve renk bolluğu çok rahatsız edici. Arkaplanı kesinlikle değiş
Belli bir renk paleti seçip renklerini one göre ayarla.
Küçük resim yazan font rezalet değiş ve ana konu zaten küçük resim bunu diğer renklerdne ayrı göze batan koyu renk seçmeye önem ver.

Hewexy

Üye
Gayet kötüü
Aradaki renk geçişleri ve renk bolluğu çok rahatsız edici. Arkaplanı kesinlikle değiş
Küçük resim yazan font rezalet değiş ve ana konu zaten küçük resim bunu diğer renklerdne ayrı göze batan koyu renk seçmeye önem ver.
Doğru bir eleştiri tavrı değil

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
Doğru bir eleştiri tavrı değil
Gayetde doğru bir eleştiri,sen beğendin mi bunu ?

Adam gayet dürüstçe ne hissediyorsa onu söylemiş,yalandan yere güzel dese adam başka bi sefer parayla iş almaya kalkıcak ve başarısız olunca üzülücek.

Hewexy

Üye
Gayetde doğru bir eleştiri,sen beğendin mi bunu ?

Adam gayet dürüstçe ne hissediyorsa onu söylemiş,yalandan yere güzel dese adam başka bi sefer parayla iş almaya kalkıcak ve başarısız olunca üzülücek.
Sendede aynı sıkıntı var. Adamı kıtıcı sözler söyleme sende bir zamanlar böyleydin

bages

Üye
Sendede aynı sıkıntı var. Adamı kıtıcı sözler söyleme sende bir zamanlar böyleydin
Dostum herkes zamanına göre öğrenir, zamanına göre eleştirilir. Arkadaş yeni olabilir fakat ilerlemiş bir sektörün yenisi. Sen şuanda sıfırdan tuşlu telefon üreten bir markaya ne derece mantık gözüyle bakarsın? Biz bu tarz tasarımları yeni öğrendiğimiz zaman olan 2010lu yılların başında, 2000li yılların sonunda yapıyorduk. Yani o dönemde zaten grafikler bu gibi olduğu için göze batmıyor, şansa hitap dahi edebiliyordu. Fakat şuan öğrenen biri o yıllar gibi çalışma yaparak başlıyorsa o zaman hakaret içermemek kaydıyla her olumsuz eleştiriyi hak ediyordur. Olumsuz eleştiri yıkıcı veya yapıcı olmak zorunda değil. Kötüye kötü demek de ayıp değil. Zaten kötü çalışmaya kötü dendiği için şevki kırılacak bir tasarımcıya da bu piyasanın ihtiyacı yok. Burası eş dost ortamı değil veya kimse hayrına bir şey yapmaz/yaptırmaz. Kendisi için yapsa göze hitap etmez, başkası için yapsa işin hakkını veremez. En kısa zamanda çağın modernizmine ayak uydurması gerekiyor. Renk tonlarının kullanımına, nesnelerin göze hitabına, tipografiye çalışılması gerek. Yani şuan bilinenler tamamen bırakılıp sıfırdan kendini yetiştirmesi gerek, bu sefer yaşadığı döneme ayak uydurarak. Yani eleştiri yapan arkadaşın eleştirisine gayet katılıyorum. Hakaret içermediği için de yapıcı olduğunu düşünüyorum.

Hewexy

Üye
Dostum herkes zamanına göre öğrenir, zamanına göre eleştirilir. Arkadaş yeni olabilir fakat ilerlemiş bir sektörün yenisi. Sen şuanda sıfırdan tuşlu telefon üreten bir markaya ne derece mantık gözüyle bakarsın? Biz bu tarz tasarımları yeni öğrendiğimiz zaman olan 2010lu yılların başında, 2000li yılların sonunda yapıyorduk. Yani o dönemde zaten grafikler bu gibi olduğu için göze batmıyor, şansa hitap dahi edebiliyordu. Fakat şuan öğrenen biri o yıllar gibi çalışma yaparak başlıyorsa o zaman hakaret içermemek kaydıyla her olumsuz eleştiriyi hak ediyordur. Olumsuz eleştiri yıkıcı veya yapıcı olmak zorunda değil. Kötüye kötü demek de ayıp değil. Zaten kötü çalışmaya kötü dendiği için şevki kırılacak bir tasarımcıya da bu piyasanın ihtiyacı yok. Burası eş dost ortamı değil veya kimse hayrına bir şey yapmaz/yaptırmaz. Kendisi için yapsa göze hitap etmez, başkası için yapsa işin hakkını veremez. En kısa zamanda çağın modernizmine ayak uydurması gerekiyor. Renk tonlarının kullanımına, nesnelerin göze hitabına, tipografiye çalışılması gerek. Yani şuan bilinenler tamamen bırakılıp sıfırdan kendini yetiştirmesi gerek, bu sefer yaşadığı döneme ayak uydurarak. Yani eleştiri yapan arkadaşın eleştirisine gayet katılıyorum. Hakaret içermediği için de yapıcı olduğunu düşünüyorum.
Gayet kötüü

Bu cümlede Gayet Kötü bu ne demek ya adamın hevesini kırcak bir cümle onun yerine Gayret gösterirsen daha iyilerini yapabilirsin diyebilir.
Birde rezalet kelimesi bi kendinize rezalet dermisiniz nası hissettiriyor.

Hewexy

Üye
Eleştirisine katılabilirsiniz ben yanlış eleştiri demiyorum saygısızca bir eleştiri

Gayet kötüü

Merhaba,
Bu cevaptaki sorun bence yorum bekleyen kişiye daha nazik yaklaşmamaktan geliyor maalesef.
Olumlu ya da olumsuz fikir yazmak değil, anlatacağımız şeyi ''düzgünce anlatabilmek'' mühim.

Mesela bu eleştiri bence şöyle olabilirdi

Gayet kötüü yerine:
Günümüz thumbnail beklentisine uygun değil, biraz göz yorucu olmuş. Farklı bir şey deneyebilirsin.

Aradaki renk geçişleri ve renk bolluğu çok rahatsız edici. Arkaplanı kesinlikle değiş yerine:
Arka planı değiştirmek gerekebilir, böylece ilk görenler için rahatsız edici bir renk karmaşası olmaz. (Aynı zamanda bu tip renkler epilepsi rahatsızlığı olanları da tetikler)

Belli bir renk paleti seçip renklerini one göre ayarla. (Bu yorumda emir kipi olmasa yine gideri var diyebilirim)

Küçük resim yazan font rezalet değiş ve ana konu zaten küçük resim bunu diğer renklerdne ayrı göze batan koyu renk seçmeye önem ver. yerine: Küçük resim yazan fontu değiştirmek gerekir. (devamı yine standart)

Böyle bir yorum gelse, hem paylaşan kişide heves kalmaz, hem de eleştiri oklarına hedef olmazsınız.
İnsan insana nazik bir dille ve kırıcı olmadan hitabet çok önemli. Üstelik zor da değil. Kibarlığı, forumdayız diye kaybetmeye gerek yok.

Saygılar.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar