Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Photoshop çok ağır çalışıyor

ericartman

Üye
ya beyler premiere pro after effects falan hepsi harika çalışıyor ancak photoshop'a geçtiğimde ne zaman bi degrade yapmaya çalışsam ya da görseli png haline getirmeye çalışsam inanılmaz kasıyor sihirli silgi yazıp dolan çubuk çıkıyor mesela fare imleci dönmeye başlıyor. Bu arada diskte 100gb'tan fazla yer var programı 100 kere kaldırıp tekrar kurmuşumdur belki ram 16 gb işlemci ryzen 5 3600 ekran kartı rx580 8gb oc versiyon. Sorunun tam olarak ne olduğunu biri söyleyebilir mi??

VeyselKrn

Üye
ilk olarak aklıma bu photshop ta ayarlara girip uygulama için ayırılan ram miktarını kontrol edebilirsin. ramin yetrerli ise biraz arttırabilirsin.

premiere de bende donma oluyordu ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. windows üzerinden uygulamanın tam performanslı çalışmasını seçtim. ondan sonra sorun yaşamamışdım. videonun linkini bulursam paylaşırım.

ericartman

Üye
ilk olarak aklıma bu photshop ta ayarlara girip uygulama için ayırılan ram miktarını kontrol edebilirsin. ramin yetrerli ise biraz arttırabilirsin.

premiere de bende donma oluyordu ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. windows üzerinden uygulamanın tam performanslı çalışmasını seçtim. ondan sonra sorun yaşamamışdım. videonun linkini bulursam paylaşırım.
ya valla ram miktarı 8 binlerdeydi 14 binlere bile çıkarttım yine aynı sorun bu arada 2020 den 2023 e kadar bütün sürümlerde yaşıyorum bu sorunu 2 farklı diskede kurdum ayrıca anlamadım gitti

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar