Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Premiere Pro Mavi Ekran/Kapanma Sorunu

52reu

Üye
Merhaba. Render/çıktı alırken media encoder dahil program mavi ekran veriyor ya da kendi kendine kapanıyor. Ya da video önizlemede siyah ekran veriyor, o haliyle siyah ekran çıktısı alıyor.
Program orjinal.
23.0 ve 22.0 sürümlerinde denedim iki sürümde de aynı hata devam ediyor. Dün 1-2 plugin attığım videomda sorun çıkartmadı ancak asıl projemde ne yaptıysam da düzeltemedim.
Sürücülerim güncel.
Bilgisayara format atıp yeniden kurdum. ancak bir düzelme olmadı.
Adobe sistem gereksinimlerinde 22.0dan sonraki sürümlerin windows 11 calıstıran sistemleri kaldırdığı yazıyor, benim bilgisayarımda windows 11 yüklemeye uygun degildir yazıyor. Sorun bu olabilir mi? eğer buysa premiere pro 2021 sürümüne ulaşamadım en son 22.0var. Eğer sorunu bu çözecekse 22 öncesi bir sürümü nereden bulabilirim?
Pluginlerim orjinal değil ama daha önce sorun çıkartmıyordu.Kullandıgım pluginler: saphire/ red giant universe
özellikle anlık projemdekiler(s.bleachbypass/uni.Shrinkray/uni.explosure blur(transition)/uni.camerashake)
Bir iki bilgisayarcı ve bu işin ehli olan bir kaç kişiyle görüştüm. Sorunu yine de çözemedim. Sistem iyi dediler ram eklettim bi sonuca ulaşamadım. Ekran kartı ya da işlemci değişirsem sorun çözülür mü? Lütfen bilgisi olan yardımcı olsun.
Sistem:
Windows 10 pro 64bit
NVDIA Geforce GTX 1060 3GB
32gb Ram
Bios: 3404
işlemci: Intel İ7 7700
Aldığım mavi ekran hatası:
VIDEO MEMORY MANEGEMENT_INTERNAL

Son düzenleme:

Kennedy

Moderatör
Moderatör
Merhaba. Render/çıktı alırken media encoder dahil program mavi ekran veriyor ya da kendi kendine kapanıyor. Ya da video önizlemede siyah ekran veriyor, o haliyle siyah ekran çıktısı alıyor.
Program orjinal.
23.0 ve 22.0 sürümlerinde denedim iki sürümde de aynı hata devam ediyor. Dün 1-2 plugin attığım videomda sorun çıkartmadı ancak asıl projemde ne yaptıysam da düzeltemedim.
Sürücülerim güncel.
Bilgisayara format atıp yeniden kurdum. ancak bir düzelme olmadı.
Adobe sistem gereksinimlerinde 22.0dan sonraki sürümlerin windows 11 calıstıran sistemleri kaldırdığı yazıyor, benim bilgisayarımda windows 11 yüklemeye uygun degildir yazıyor. Sorun bu olabilir mi? eğer buysa premiere pro 2021 sürümüne ulaşamadım en son 22.0var. Eğer sorunu bu çözecekse 22 öncesi bir sürümü nereden bulabilirim?
Pluginlerim orjinal değil ama daha önce sorun çıkartmıyordu.Kullandıgım pluginler: saphire/ red giant universe
özellikle anlık projemdekiler(s.bleachbypass/uni.Shrinkray/uni.explosure blur(transition)/uni.camerashake)
Bir iki bilgisayarcı ve bu işin ehli olan bir kaç kişiyle görüştüm. Sorunu yine de çözemedim. Sistem iyi dediler ram eklettim bi sonuca ulaşamadım. Ekran kartı ya da işlemci değişirsem sorun çözülür mü? Lütfen bilgisi olan yardımcı olsun.
Sistem:
Windows 10 pro 64bit
NVDIA Geforce GTX 1060 3GB
32gb Ram
Bios: 3404
işlemci: Intel İ7 7700
Aldığım mavi ekran hatası:
VIDEO MEMORY MANEGEMENT_INTERNAL
sorun premiere pro sürümünle alakalı, cc19 kullanmayı deneyebilirsin ama creative cloud üzerinden 19 a nasıl ulaşırsın bilmiyorum.

52reu

Üye
sorun premiere pro sürümünle alakalı, cc19 kullanmayı deneyebilirsin ama creative cloud üzerinden 19 a nasıl ulaşırsın bilmiyor
bugün adobe yetkili servis ile görüştüm, bana 15. sürümü attı(2021) ancak sorun çözülmedi aynı şeyler oluyor ya anlık kapanıyor ya da mavi ekran veriyor. pluginsiz denedim yine aynı şeyleri yaşıyorum. Sistemi yenilesem işlemci ya da ekran kartı alsam sorun çözülür mü?

Kennedy

Moderatör
Moderatör
bugün adobe yetkili servis ile görüştüm, bana 15. sürümü attı(2021) ancak sorun çözülmedi aynı şeyler oluyor ya anlık kapanıyor ya da mavi ekran veriyor. pluginsiz denedim yine aynı şeyleri yaşıyorum. Sistemi yenilesem işlemci ya da ekran kartı alsam sorun çözülür mü?
donanımsal bir sorun olmadığına eminim ekran kartını program üzerinden devre dışı bırakıp kullanmayı dene ya da dediğim gibi cc19'a da bi bakabilirsin.

52reu

Üye
işlemci yeniledim cpu %100 kullanıyor patlayıp mavi ekran veriyor diye ancak sorun hala devam ediyor. cc19 denedim ama çoğu özelliği kullanamıyorum ya da onda da donmalar siyah ekran verme hataları oluyordu. sorun pluginler olabilir mi?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar