Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz iş olayı

hfk

Üye
Arkadaşlar dikkat ediyorum da bazı arkadaşlar sırf keyfi kaçmasın diye ücretsiz iş yapan adam arıyor. Bazı arkadaşlar da hemen dcden yazdım filan diyor. Arkadaşlar sizden ricam yapmayın ücretsiz,adam keyif catacak siz zaman kaybedeceksiniz. Sizi geliştirmiyor sömürüyor. Babanızın oğlu mu da ücretsiz yapıyorsunuz?
Lütfen bu işi bu kadar küçümsetmeyin o kadar emek veriliyor.

Son düzenleme:

UBtrack

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
+sonsuz
Arkadaşlar dikkat ediyorum da bazı arkadaşlar sırf keyfi kaçmasın diye ücretsiz iş yapan adam arıyor. Bazı arkadaşlar da hemen dcden yazdım filan diyor. Arkadaşlar sizden ricam yapmayın ücretsiz,adam keyif catacak siz zaman kaybedeceksiniz. Sizi geliştirmiyor sömürüyor. Babanızın oğlumu da ücretsiz yapıyorsunuz?
+sonsuz

• Beğendim
Tepkiler: hfk

NeArarsan

Üye
Arkadaşlar dikkat ediyorum da bazı arkadaşlar sırf keyfi kaçmasın diye ücretsiz iş yapan adam arıyor. Bazı arkadaşlar da hemen dcden yazdım filan diyor. Arkadaşlar sizden ricam yapmayın ücretsiz,adam keyif catacak siz zaman kaybedeceksiniz. Sizi geliştirmiyor sömürüyor. Babanızın oğlumu da ücretsiz yapıyorsunuz?
+1

• Beğendim

LimonKjaer

Üye
Tahminim arkadaşların ücretsiz de olsa birkaç iş yaparak kendilerine portfolyo oluşturmak istemesi ancak herkes aynı şekilde iş yapmak isteyince doğal olarak iş yaptırmak isteyenler de 'ücretsizi varken neden ücretli iş yaptırayım ki?' diye düşünceye giriyor.

Bunun haricinde dediğiniz gibi uğraşmak istemediği için ücretsiz iş yaptırmak isteyenler oluyor, şaşırdığım nokta bu arkadaşların bazılarının da tasarımcı olması. Karşılıklı anlaşılınca sorun yok denilebilir ancak ücreti karşılığında iş yapmak isteyen arkadaşlar da ya ücretsiz yapmak ya da fiyatı düşürmek zorunda kalıyor.

Portfolyo için ücretsiz iş yapılabilir ancak bunu tadında bırakmak önemli, sürekli ücretsiz iş yapacağınız sürede @komutdesign 'ın dediği gibi eğitim videosu izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

• Beğendim
Tahminim arkadaşların ücretsiz de olsa birkaç iş yaparak kendilerine portfolyo oluşturmak istemesi ancak herkes aynı şekilde iş yapmak isteyince doğal olarak iş yaptırmak isteyenler de 'ücretsizi varken neden ücretli iş yaptırayım ki?' diye düşünceye giriyor.

Bunun haricinde dediğiniz gibi uğraşmak istemediği için ücretsiz iş yaptırmak isteyenler oluyor, şaşırdığım nokta bu arkadaşların bazılarının da tasarımcı olması. Karşılıklı anlaşılınca sorun yok denilebilir ancak ücreti karşılığında iş yapmak isteyen arkadaşlar da ya ücretsiz yapmak ya da fiyatı düşürmek zorunda kalıyor.

Portfolyo için ücretsiz iş yapılabilir ancak bunu tadında bırakmak önemli, sürekli ücretsiz iş yapacağınız sürede @komutdesign 'ın dediği gibi eğitim videosu izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.
Portfolyo için ücretsiz iş yapılmaz. Birisine eğer ücretsiz iş dersen ilerde 1k fiyat verince bedava yaptığın şey niye bu kadar oldu diye kafanın etini yer hocam. O yüzden portfolyo için her zaman söylerim hayali firmalar oluşturun ve bunlara iş yapın sonrasında hesaplarınızda yada portfolyonuzda paylaşın bedava iş size bir şey getirmez ama yaptığınız pratikler size çok şey kazandırır.
Hayali bir isim bulun hayali bir şirket kurun ve buna tasarım yapın kim nereden bilecek yada bilse ne olacak? Sonuç olarak yeteneğini ortaya koyup sen bir çalışma yapmışsın adam bunun kime yapıldığına bakmaz kimin yaptığına bakar o yüzden arkadaşlar kendinizi boşuna lütfen yormayın. Biliyorum 5 lira 10 lira kazanayım diyorsunuz ama emin olun ilerde fiyatınızı çizmeye başladığınızda müşteri bulamazsınız.

Arkadaşlar dikkat ediyorum da bazı arkadaşlar sırf keyfi kaçmasın diye ücretsiz iş yapan adam arıyor. Bazı arkadaşlar da hemen dcden yazdım filan diyor. Arkadaşlar sizden ricam yapmayın ücretsiz,adam keyif catacak siz zaman kaybedeceksiniz. Sizi geliştirmiyor sömürüyor. Babanızın oğlu mu da ücretsiz yapıyorsunuz?
Aynen öyle. Ve ücretsiz iş yapanların bir çoğu "ama kim para verecek diyor". Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bu adamlar bizim gibi öğrenci değil. Bu sektörde editör arayanların bir çoğu memur maaşlarını katlıyor her ay. Birkaç bin abonesi olan adam bile size aylık minimum 700-800 verir. En azından video başı 5-10 ₺ isteyin. Kimsenin eline yapışmaz, sizinde emeğinizin karşılığını vermese de harçlığınıza katkısı olur. İleride ücretsiz iş yaptığınıza pişman olursunuz. Hem size, hem bize zarar. Video başı 5 ₺ almanız bile ücretsiz iş yapmanızdan 100 kat daha iyi.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar