Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru VİDEO EDİT YAPAN ARAKADAŞLAR BU MESAJIN İÇERİĞNİ OKUMANIZI RİCA EDİYGORUM !!

Merhaba değerli tasarımcı arkadaşım. Senden bir tavsiye almak için bu mesajı yazıyorum. Video edit yapıldığında siz ne kadar ücretle yapıyorsunuz. Örneğin Klip videolar, Youtube oyun Videoları, Çocuk Videoları gibi bir çok kategoride alanlar mevcut. Siz yaptığınız işlerde ne kadar ücret talep ediyorsunuz ? Bu soruyu sormamın nedeni Siz değerli arkadaşlarımın uyguladığı standart ücretin altında veya üstünde bir ücretle iş yapmak istemediğimdendir. Düşük ücretle bu işleri yaparsam sizin itibarınızı zedelemiş olurum. Yüksek ücretle bu işi yaparsam bu sefer ben taraftan sıkıntılar olabilir diye düşündüğümden siz değerli arkadaşlarımla danışmayı makul gördüm. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim :)

Merhaba değerli tasarımcı arkadaşım. Senden bir tavsiye almak için bu mesajı yazıyorum. Video edit yapıldığında siz ne kadar ücretle yapıyorsunuz. Örneğin Klip videolar, Youtube oyun Videoları, Çocuk Videoları gibi bir çok kategoride alanlar mevcut. Siz yaptığınız işlerde ne kadar ücret talep ediyorsunuz ? Bu soruyu sormamın nedeni Siz değerli arkadaşlarımın uyguladığı standart ücretin altında veya üstünde bir ücretle iş yapmak istemediğimdendir. Düşük ücretle bu işleri yaparsam sizin itibarınızı zedelemiş olurum. Yüksek ücretle bu işi yaparsam bu sefer ben taraftan sıkıntılar olabilir diye düşündüğümden siz değerli arkadaşlarımla danışmayı makul gördüm. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim :)
ben haftada 30tl ye yapıyorum

Şahsen Günlük olarak 8-10 Dakikalık videolar ürettiğim oyun kanallarına montajın zorluğuna göre 75-125 TL arasında video başı ücret istiyorum. Herhangi bir işte yaptığım tek seferlik işe (Kısa film, müzik klibi gibi yüksek prodüksiyonlu işler değil) 100-150 TL arasında yine videonun zorluğuna göre ücret istiyorum. Bilgi, sohbet, vlog vb. diğer türdeki YouTube kanallarına da haftada ürettiğim video sıklığı ve zorluğuna göre 75-150 TL Arasında ücret istiyorum. Instagram vs. gibi yerlere yaptığım montajlarda (Yani bunlar 1 Dakika altında olur genellikle) yine zorluğuna göre 50-100 TL arasında ücret istiyorum. Bunun dışında Tipografik Müzik klipleri vs. yapanlardan öğrendiğime göre o tarz videoların ücreti de 500 TL üzerinde oluyor. Kısa film ve Müzik Klibi sektörlerini bilmiyorum ama onlar da minimum 1.000 TL gibi fiyatlardadır büyük ihtimalle (Tabii büyük prodiksiyondan bahsediyorum)

Yani uzun lafın kısası yaptığın spesifik montajın, sektörünün ortalamasına göre fiyatı belirle. O ortalamadan da rakam aralığı seçerken işin zorluğuna, sıklığına ve aldığı zamana ve senin yaptığın işin kalitesine dikkat et. Bu noktalara dikkat ederek fiyatını belirle.

Ama direkt ilk paragraftan da anlayacağın üzere sektörde müşterinin makul tüm isteklerini karşılayabilecek derece de montaj biliyorsan YouTube, Instagram vb. işler de ortalama video başı ücret 50-150 TL arasındadır.

DaffyGraphic

Moderatör
Moderatör
Ben kendim tasarımcı ve editörüm ama keyfine yapıyorum ben paraya dahil etmiyorum . Ama yani bildiğini değerlendirmek istiyor bazı insanlar doğruda yapıyor yani sen abonesini fazlaysa kolay editör ve tasarımcı almıyosa birde 10dk falan video editliceksen 80-100-125-150 gibi değişyiro fiyatlar sen karar verirsin yani ama çokda fazla söylemeni tavsiye etmem .

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar