Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Video için PC

Merhabalar şuanda ryzen3 1200 asus rx 570 4gb hyperx fury 8gb 3200 mhz gigabyte a320m s2h bir bilgisayarım var video düzenlerken zorlanıyorum tekrardan bir pc toplamak yerine işlemciyi değiştirsem ve 8gb ram daha eklesem anakart ve ekran kartı bana yeter mi? yoksa hepsinide değiştirmelimiyim? işlemci önerilerini alabilirmiyim 5k ya kadar çıkabilirim şimdiden teşekkürler.

DaffyGraphic

Moderatör
Moderatör
Merhabalar şuanda ryzen3 1200 asus rx 570 4gb hyperx fury 8gb 3200 mhz gigabyte a320m s2h bir bilgisayarım var video düzenlerken zorlanıyorum tekrardan bir pc toplamak yerine işlemciyi değiştirsem ve 8gb ram daha eklesem anakart ve ekran kartı bana yeter mi? yoksa hepsinide değiştirmelimiyim? işlemci önerilerini alabilirmiyim 5k ya kadar çıkabilirim şimdiden teşekkürler.
Merhabalar Burası tasarımcı ve editör forumu olduğu için muhtemeln çok cevap alamayacaksınız.Şuraya bir konu açmanızı öneririm.
Bence SSDniz yoksa SSD alıp rami 8gb artırıp bir tanede işlemci değiştirmneniz yeterli olucaktır

aspectsiz

Üye
Videoyu editlerken kullanacağın ara bellek yani rami arttırman oldukça iş görecektir.
Fakat render kısmına pek faydası olmaz işlemci ya da ekran kartını iyileştirecek yönler uygulamalasın.

Bu tarz şeylerde imaclerin tercih edilmesinin sebebi masaüstü uygulamalarının bilgisayarın raminden birşey yememeleri ve uygulamayı açmadığın sürece çalışmıyor olmalarıdır işletim sistemini değiştirmende yardımcı olacaktır fakat alışkın değilsen daha önce kullanmadıysan şiddetle tavsiye etmiyorum çok büyük sıkıntılar çekeceksin

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar