Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Youtube bazı videolarımda yorumları neden kapatıyor?

Örnek 1 :
Örnek 2 :

Youtube az önce yayınlanan videomda (Örnek1) yorumları otomatik kapattı. Bu video için henüz herhangi bir işlem yapmadım.
Aynı şekilde dün yayınlanan videom (Örnek2) de de yorumları kapatmıştı. Yorumları geri açıtım. Tekrar kapattı. İkinciye tekrar açınca açık kalıyor. Üçüncüye tekrar kapatmıyor. Ama videoya yorumları iki kez kapatmasının teknik sebebi ne olduğunu öğrenmeliyim. Videoları ona göre yüklerim. Çünkü bu yorumlara kapattığı videolara izleme de gelmiyor. Boşa gidiyor videolar.

Yorumlara kapattığı bu iki videomun diğer videolarımdan farkı nedir?

Hedef kitlem kesinlikle çocuklar değil ve çocuklara özel içerikler yayınlamıyorum. Çocuk videoları izlemeyi seven yetişkinler benim hedef kitlem. Mesela en çok izlenen videomun raporunu da koyuyorum. Aynı hedef kitleyle devam etmek istiyorum ne yapmalıyım?

WhatsApp Image 2022-08-19 at 15.29.55.jpeg

UBtrack

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Örnek 1 :
Örnek 2 :

Youtube az önce yayınlanan videomda (Örnek1) yorumları otomatik kapattı. Bu video için henüz herhangi bir işlem yapmadım.
Aynı şekilde dün yayınlanan videom (Örnek2) de de yorumları kapatmıştı. Yorumları geri açıtım. Tekrar kapattı. İkinciye tekrar açınca açık kalıyor. Üçüncüye tekrar kapatmıyor. Ama videoya yorumları iki kez kapatmasının teknik sebebi ne olduğunu öğrenmeliyim. Videoları ona göre yüklerim. Çünkü bu yorumlara kapattığı videolara izleme de gelmiyor. Boşa gidiyor videolar.

Hedef kitlem kesinlikle çocuklar değil ve çocuklara özel içerikler yayınlamıyorum. Çocuk videoları izlemeyi seven yetişkinler benim hedef kitlem. Mesela en çok izlenen videomun raporunu da koyuyorum. Aynı hedef kitleyle devam etmek istiyorum ne yapmalıyım?

Ekli dosyayı görüntüle 4125
Benim bildiğim çocuk kategorisine girmiş olabilirler böyle olunca yorumlar kapatılıyor videoyu atarken çocuklara uygun değil işaretleyin

Benim bildiğim çocuk kategorisine girmiş olabilirler böyle olunca yorumlar kapatılıyor videoyu atarken çocuklara uygun değil işaretleyin
Çocuk kategorisinde yüklemiyorum. Kitle için her videom "Hayır, çocuklara özel değil" diye işaretli. Ben videoyu yükledikten sonra; youtube algoritmesı kitleyi de değiştirmemiş. Olduğu gibi duruyor. Resim ekliyorum bakınız; resim de de gözüktüğü gibi değişmemiş. Ama yorumları kapatmasının bir sebebi olmalı. Eğer o sebebi bulup bu durumdan kurtulabilirsem kanalımı daha da geliştirebileceğim. Düşünüyorum düşünüyorum aklıma bişey gelmedi. Araştırıyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-08-20 at 13.15.57.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-20 at 13.15.57.jpeg
    51.8 KB · Görüntüleme: 1

AlppElla

Üye
Örnek 1 :
Örnek 2 :

Ekli dosyayı görüntüle 4125
Maalesef videoda 13 yaşından küçük çocuk videosu sistem tarafından algılandığı zaman yorumlar otomatik kapatılıyor buna yapabilceğiniz bir şey maalesef yok

Maalesef videoda 13 yaşından küçük çocuk videosu sistem tarafından algılandığı zaman yorumlar otomatik kapatılıyor buna yapabilceğiniz bir şey maalesef yok
Bu bilginin doğru olduğunu düşünmüyorum çünkü; Youtube üzerinde 13 yaş altı çocuk videosu koyan benimle aynı tarzda milyonlarca kanal var ve bir çok videosu 100 binlerce yorum alan kanallar var. Youtube bunları farket miyormu? Yada benim kanalımda hep Kuzey'in videoları olmasına rağmen videoların sadece 15% lik bir kısmında bu sorunla karşılaştım. Eğer dediğiniz gibi olsaydı tüm videolarımda aynı sorunla karşılaşırdım. Eğer dediğiniz gibi olsaydı benden önce; milyonlarca abonesi olan kanallarda bu durum geçerli olurdu.

Bunun başka bişeyle alakası var. Onu bulmam lazım.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar