Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru çıkmaza girdim yardım arıyorum

webman

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Merhaba dostlar,

bu kanalımız. Ailecek bir çok farklı konuda videolar çekiyoruz koyuyoruz. Ana konseptimiz şehirden köye göç ama bunu yanında kendin yap, yemek, kamp, gezi, şifalı otlar, röportajlar, vb oynatma listelerine düzenli olarak video yüklüyoruz.

şimdi şöyle bir sorunum var, artık baya da bunaldım diyebilirim. Daha önce İstanbul'dan Kaçış isimli bir kanalımız vardı. 11bin abone olana kadar da o kanalla devam ettik. sonra birden izlenmeler düştü ve ne yaparsak yapalım yükseltemedik. Yaptığımız büyük bir yanlışlıkta vardı; reklam için videoyu onaylarken yukarıdakilerden hiç biri seçeneği yerine videomda ufak küfür var seçeneği ile videoları yüklüyormuşuz. Neyse algoritma çok bozuldu heralde yeni temiz bir kanal açalım ve yaptığımız hataları orada yapmayalım diye düşünerek Filiz ile Deniz'i açtık. her şey çok iyi gidiyordu, daha hızlı abone topladık hataları yapmadık izlenmelerde, abone sayısına ve bizim kategorimize göre iyi bir artık gösteriyordu taki yılbaşında yılbaşı özel videomuza +18 gelene kadar. Video içinde bir şey yoktu ama kısa bir deve güreşlerine uğramıştık oradan bir görsel takılmış ve itiraz etmemize rağmen kabul olmadı ve öyle kaldı.( deve güreşi diye aratıldığında paylaştığımızdan çok daha olaylı deve güreşi videoları var +18 olmadan) Bu olduktan sonra hem reklam gelirleri inanılmaz düştü hem de izlenmeler. 1.6-1.7 dolar civarı bin gösterim başına gelir 0.7 dolarlara ortalama 20 bin izlenen videolarda 1-2 bine düştü. Google ile çok görüşmeye çalıştık ama bir netice alamadık ve o videoyu silelim bari video sildiğimiz için bir düşüş olur ama zamanla tekrar yükselir diye düşündük ve o videoyu sildik. youtube üretici destek ekibi tam olarak insanı ya verem ya katil eder.

şu anda inanılmaz derecede düşük izleniyor. yüksek izlenen videolar da harici google aramalardan gelen izleyici ile izleniyor. Youtube içinde önermesi çok azaldı.

bu konuda profesyonel destekte alabiliriz, yada bir fikri olan varsa söylerse çok sevinirim. Çok yorgun ve düştüğüm bir aşamadayım. Bırakıp bırakmama kararı vermeye çalışıyorum.

İsteyenlere istediği raporu gönderebilirim kanal ile ilgili.

Yardımlar için şimdiden çok teşekkürler

megaboz

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Abi selamlar, seni ve aileni taa ilk döneminden bu yana takip ediyorum. Bazen canlı yayınlarında etkileşim de kuruyorduk. Sakarya asos vb. :) ama artık senin iyi bir ajans ile birlikte çalışma vaktin geldi. ilk kanalından sonra toparlamak zor oldu, yeni bir başlangıç yaptın. birde evet prodüksiyon da çok uğraşıyorsun ama emeğinin karşılığı değil bencede. baba evine dönmen bi tık rahatlattı seni ama bir ajans sana iyi gelecektir diye düşünüyorum.

webman

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Abi selamlar, seni ve aileni taa ilk döneminden bu yana takip ediyorum. Bazen canlı yayınlarında etkileşim de kuruyorduk. Sakarya asos vb. :) ama artık senin iyi bir ajans ile birlikte çalışma vaktin geldi. ilk kanalından sonra toparlamak zor oldu, yeni bir başlangıç yaptın. birde evet prodüksiyon da çok uğraşıyorsun ama emeğinin karşılığı değil bencede. baba evine dönmen bi tık rahatlattı seni ama bir ajans sana iyi gelecektir diye düşünüyorum.
aslında bu iş için profesyonel bir ajans aradım ama bulamadım. Ben kendi videolarımı çekip düzenleyip, kurgulayıp yüklüyorum bu aşamada değil ama belki ajans olarak şu konuyu çek, yada ajansımızda şu kişiler var onlarla ortak video yap gibi bir yönlendirmeye ihtiyacımız var. Ayrıca tabi kanalın raporları vs incelenip yanlış yapılan bir şey var mı yada neyi farklı yapmalıyız gibi fikir verebilecek. Bir kaç ajanslar konuştum ( Benim de ajans geçmişim olduğu için 2 altın kristal 30 üstü altın örümceğim var neyse konu o değil az çok anlarım ne biliyorlar ne bilmiyorlar) beni tatmin edecek bir şey söylemediler. Standart, zaten yaptığım bazı şeyleri bunları alır yaparız diye sundular. Varsa önerebileceğin bir yer çok sevinirim

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar