Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü 4K Videoyu render alıp tekrar üstünde çalışsam kalite bozulur mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusufsrlr

Üye
4K bir proje üzerinde çalışmaktayım video süresi 10 15 dk civarlarında. Videoyu montajlarken herşey güzel kesme biçme felan fakat text eklediğim de grafik eklediğimde vs donma kasma yapıyor. Şöyle birşey yapsam videoyu kırptım kurgusunu düzenlemesini yaptım ve render aldım sonra aldığım videoyu açıp yeni bir projeye atıp onun üstünden yazılarımı yazsam ve işim bitikten sonra 2. Render ı alsam videonun kalitesi düşer mi ?

Web sitesi
www.youtube.com
4K bir proje üzerinde çalışmaktayım video süresi 10 15 dk civarlarında. Videoyu montajlarken herşey güzel kesme biçme felan fakat text eklediğim de grafik eklediğimde vs donma kasma yapıyor. Şöyle birşey yapsam videoyu kırptım kurgusunu düzenlemesini yaptım ve render aldım sonra aldığım videoyu açıp yeni bir projeye atıp onun üstünden yazılarımı yazsam ve işim bitikten sonra 2. Render ı alsam videonun kalitesi düşer mi ?
Bildiğim kadarıyla videoda compres olduğu için düşme olur ama kaynak ile eşdeğer olarak ve yüksek bit hızıyla alırsan olmaz diye düşünüyorum

editizm

Moderatör
Moderatör

Eğer donma kasma yapan ekran program penceresi ve Premiere arayüzünde oluyorsa, Proxy kullanmanı tavsiye ederim. Böylece videolarını düşük bir kalitede kasma donma olmadan işlersinve yine çıktı alacağın zaman 4k alırsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar