Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru After Effect akıcı bir şekilde çalışır mı sistemimde ?

trkylmz

Üye
Merhabalar spunkram forum üyeleri ve adminleri,

After effects programında sürekli çalışma yaparkan kasma ve donma sorunu alıyorum renderda normalinden biraz uzun sürüyor gibi geliyor fakat renderda süre sıkıntım olmadığı için bekliyorum.

Sitemim

İşlemci : AMD Ryzen 5900x 12 Core

Ekran Kartı : Nvidia RTX 3060 12GB RAM

RAM : 8x2 16 GB RAM 3000mhz

SSD : m2 ssd 1 TB 2 gb üzeri yazma ve okuma

bu sistemin düşünceme göre after effectste çok kasmaması gerekiyor diye düşünüyorum RAM'den şüpheleniyorum ama ram değiştirdiğimde aynı olacaksa boşa ram almak istemiyorum. Programın en son sürümünü lisanslı olarak kullanıyorum veya 2017-2018'e geçmem hız konusunda bana bir şeyler katar mı acaba bu sorulara cevap arıyorum şimdiden hepinize teşekkür ederim iyi bir gün geçirmeniz dileğiyle.

Logaritma

Üye
öncelikle RAM'lerinizi yükseltmenizi tavsiye ederim render ve işleme konusunda ciddi bir artış olacağını göreceksiniz. RAM'lerinizi Anakartınızın desteklediği en yüksek MHZ'ye yükseltmeniz tabii ki daha iyi olacaktır fakat 3600MHZ civarı da gayet yeterli. RAM değiştirmek isterseniz iki RAM'inizi de değiştirmeniz gerekir çünkü MHZ uyuşmazlığı olursa MAVİ Ekran hatası gibi yazılımsal hatalar almanız muhtemel. programın kasmasını da şu şekilde özetleyebilirim;

After effects'in son sürümünü kullandığınızı söylemişsiniz ancak RAM'leriniz programı minimum ayarlarda kullanmanıza anca yetiyor. RAM'lerinizi 32GB a çıkartırsanız son sürümü rahat kullanabilirsiniz ancak elinizdeki sistemle size önerim 2021 versiyonunda kullanmanız. Eklere 2023 Sistem Gereksinimlerini ekledim bakabilirsiniz..

Hayırlı günler :)
1673937420045.png

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar