Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

After Effects GPU render failed for S_shake.normal.Falling back to Cpu hatası

SCALBORE

Üye
Selamlar, öncelikle bu hatanın çözümünü webde çok bulamazsınız son zamanlarda bir çok kişide olmaya başladı.Hata render alırken oluşuyor.GPU render failed for S_shake.normal.Falling back to Cpu bende böyle bir hata verdi ama sizde S_shake yerinde S_glow veya başka bir şeyde yazıyor olabilir.Bu sıkıntının sebebi Boris FX Sapphire plugini neden olmaktadır.Bu hatayı plugini lisanslı kullananda kullanmayanda alabiliyor.Çözümü ise oldukça basitdir.Öncelikle hatayı neyden aldığınıza bakmanız gerekiyor bunu ise size verdiği uyarıdan görebilirsiniz.Bende S_shake hatasını veriyordu.Sizde her ne hata veriyorsa after effectse girip projenizi açıp o hatayı veren efektleri bulmamız gerekiyor.Örneğin;ben projemde bir adet shake efekti kullandım ve o hata veriyordu bende o shake kullandığım yere gelip effect bölümünü açtım.Daha sonra biraz aşağıya inerek help bölümüne gelip tıkladım.Sizde orada "Enable Gpu" yazması gerekiyor ve onun karşısındaki tik açık olur.Onu kapatmanız gerekiyor.Bende bir tane olduğu için bir kere yaptım ama siz bütün porjede o efekti kullandıysanız her kullandığınız yerde effect bölümünü açıp help bölümüne tıkladıkdan sonra Enable Gpu kapatırsınız ve problem çözülür.(Yazım hataları veya mantık hataları olabilir acelem olduğu için uğraşamadım kb)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar