Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Dell U2723QE Işık Sızması

Talican

Üye
Web sitesi
www.behance.net
Selam herkese,

Dün sipariş verdiğim ve bugün elime ulaşan yeni monitörüm Dell U2723qe ile ilgili bir sorunum mevcut. Daha doğrusu sorun etmeli miyim diye kendi kendime sorup duruyorum ve bunu danışabileceğim de çevremde kimse yok. Motion Designer ve Videographer olarak çalışıyorum.

Fotoğraflar ile anlaşılmayacak bir durum ışık sızması. Ama hem Dell U2723qe 4K monitörümü hem de 5 yıllık ViewSonic VP2458 Full HD monitörümün fotoğraflarını aynı ortamda çekerek kıyaslama yapmaya çalıştım kendimce.

Yatay olan Dell, dikey olan ViewSonic. Reddit gibi birçok forumda direkt Dell için kimisi "normal, IPS'lerin sorunu" yazmış. Kimisi de "ışık sızması IPS'ler için standart ama bu çok fazla" yazmış.

Ben de sizlere danışmak istedim. Sizce bu monitörü iade etmeli miyim? İş yaparken de yoğun parlak kısımlar genelde Timeline'da kaldığı için en azından yaptığım işi etkilemiyor gibi (daha yeni aldığım için sürekli oraya bakarak takılır mıyım bilemiyorum), ama YouTube'da siyah ağırlıklı bir video izlediğimde o kısımlardaki parlama dikkatimi dağıtabiliyor.

Ekli dosyalar

• 6yillikViewsonic.jpeg
    6yillikViewsonic.jpeg
    32.1 KB · Görüntüleme: 2
  • Dell u2723qe.jpeg
    Dell u2723qe.jpeg
    51.6 KB · Görüntüleme: 2

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar