Önemli - Forum Kuralları | Spunkram Forum

Önemli Forum Kuralları

Şu Anda Bu Konuyu Okuyan Kişi Sayısı:0

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

JeriX

Yönetici
Yönetici
17 Kas 2020
281
193
43
Forum Spunkram Kuralları

Kurallar her an değişebilir. Bu konuyu takip etmeniz önerilmektedir.

* Açılan konularda paylaşılan linklere virustotal eklenmelidir. Bir kerelik moderatörler ekleyebilirler tekrardan olursa konunuz silinecektir. *

 1. Yeni bir konu açmadan önce forumda açacağınız şekilde konu var mı ona dikkat ediniz. Aksi takdirde konunuz silinecektir.
 2. Forum kurallarına uygun olmayan konular ve mesajları raporla yerini kullanmalısınız. Boş raporla yerini kullananlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Açılan yanlış konulara ve mesajlara yorum yapmamalısınız raporla yerini kullanmalısınız.
 3. Yeni bir konunuzu açarken açıklayıcı ve güzel Türkçe ile konu başlıklarınızı ve konu açıklamanızı doğru yazmanız gereklidir. Sizi öne çıkaracak " Acil " " Yardım " gibi sözcükleri kullanmamaya özen gösteriniz.
 4. Yeni bir konu açarken açılan konunun doğru kategori de açılıp açılmadığına dikkat ediniz. Moderatörler 1 kerelik taşıma işlemini yapmaktadır. Tekrarlanırsa konunuz kilitlenmektedir.
 5. Yeni bir konu açarken konu başlıklarınızın açıklamaları CAPS LOCK kullanımı olmamalıdır. İlk harfi büyük güzel bir Türkçe ile konu başlığınızı ve konu açıklamanızı uygun yazmanız gerekmektedir.
 6. Konularınızda link kısaltarak kazanç sağlayacak link kısaltıcıları kullanmak yasaktır. (bit.ly hariç)
 7. Konularda ve mesajlarda argo, hakaret, siyaset, erotik gibi mesajlar yasaktır. Dm mesajlar ile de kişiye karşı hakaret rahatsız etmek de dahildir.
 8. Telif hakkı kullanımı (crack,trojen, torrent) vb. paylaşımlar yasaktır.
 9. Başka bir siteden alınan bir konu var ise alınan sitenin yazan kişiden izin alıp konunun bir yerine alıntı olduğunu belirtmeniz gerekmektedir. Belirtmezseniz konunuz kilitlenecektir.
 10. Konularda veya mesajlarda yanlış bilgi vermek yasaktır.
 11. Forum üyeleri sadece 1 hesabı olması gereklidir. Aksi takdir de bütün hesaplarınız forumdan kalıcı uzaklaştırılacaktır.
 12. Küfür, slogan, siyasi parti avatarları eklemek yasaktır.
 13. Ücretsiz olan pack vb. indirme linklerini ham olarak paylaşmanız gereklidir. Tespiti halinde konunuz silinecektir.
 14. Hesap güvenliği ile ilgili her kullanıcının kendi hesabından sorumludur.
 15. Üyelerimizin yeni üyelik sistemini kullanırken VPN vb. kullanmak yasaktır. VPN olduğu takdirde Spam görevi görecektir.
 16. Forum kurallarına uymayan üyeler, aşağıda belirtilmiş Cezalandırma Sisteminde belirtildiği üzere cezalandırılabileceği gibi, moderatörlerin takdir yetkisi doğrultusunda da cezalandırılabilir.
 17. Site ile ilgili bunu yapabilirim gibi konular açmak yasaktır.
 18. Burası video düzenleme forumudur sadece video düzenleme ile ilgili konular açabilirsiniz.

Foruma üye olan herkes yukarıda belirtilmiş olan kuralları kabul etmiş sayılır.

alıntı shiftdelete
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst