Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru global kanal destek

Can0

Üye
Arkadaşlar merhaba kişisel gelişim videoları çektiğim bir kanalım var kanalı yeni açtım ve şu anda 50'ye yakın dikey ve yatay stok videom var. Bunları globale nasıl hazırlayabilirim, altyazı mı ekliyim yoksa dublaj mı ekliyim?... Ben şöyle düşündüm: Önce dik ve yatay videoalrı gloobal olarak kurgulayıp gloobal küçük resim ekliycem, sadece dikey içeriklerde altyazı olacak, kanala dublaj özelliği gelince hem dikey hem de yatay videolarda kullanacağım

Alisstwo

Üye
hocam bence haftada 1 veya 2 uzun video, yeteri kadar shorts videon var ise her gün shorts yapmanı tavsiye ederim. Hocam bu kanal global shorts kanalıydı ve 2 hafta da bir uzun video her gün shorts attım ve kanal patlamaya geçti. o yüzden yeterli stokun var ise her gün shorts tavsiye ederim. Yada 2 günde 1, 3 günde 1 şeklinde

Ekli dosyalar

• 1723790027480.png
    1723790027480.png
    42.7 KB · Görüntüleme: 4

Can0

Üye
Kral çok teşekkür ederim, tam dediğin gibi yapıcam: Haftada min1 max2 yan ve 2-3 günde bir shorts... Ama videolar Türkçe, Yan videolaı aynı yayınlıycam, Shortslara ingilizce altyazı ekliyip her ikisine de dunlaj özelliğinin gelmesini bekliycem. Aynı zamanda global kurgu ve küçük resim olacak.

Alisstwo

Üye
bence dublaj özelliği daha gelmez, sen şimdiden elevenlabs den fln hallet yavaş yavaş atmaya başla. dublaj gelene kadar en azından belli bir kitlen olmuş olur

Can0

Üye
Kanka dediğin çok mantıklı direk ingilizce dublaj ekleyip paylaşmak mantıklı, ama Türk kitleye de hitap etmek istiyorum kafam çok karışık yapsam sadece dikey videolara mı ypaarım yoksa yatay videolara mı yparım onu tam bilemiyorum. Sen benim yerimde olsan nasıl yapardın?. Ve kanal büyüyünce dublaj özelliği gelir zaten

Alisstwo

Üye
valla kanka ben senin yerinde olsam ingilizce altyazı ile başlardım hem YPP'yi kasardım hemde belli bir kitlem olurdu. haftada 1 uzun video 3 4 tane shorts yapardım

Can0

Üye
Kanka mesajını okuduktan sonradır düşünüyorum bende bi karara vardım. Videoları gloobal kurgulayıp ingilizce altyazı ekleyip global küçük resim ekleyip paylaşıcam. Dediğin gibi haftada 1 yan 4-5 dik paylaşıcam ama dublaj özelliği ya gelmezse ?, bence abone gelince açılır ya

Can0

Üye
Kanalın ana konusu bireysel keşif ve kişisel gelişim Benim eski planım şuydu: Bütün videoları global kurgulayıp global küçük resim ekleyip türkçe yayınlamak youtube dublaj özelliği gelince de birçok dilde dublaj eklemek. Ama dublaj özelliğini beklemeden direk paylaşmak da mantıklı geldi fakat bu benim için çok büyük bir sorun Türkçe bir kanalım var orada daha önceden paylaşmış ve çekmiş olduğum türkçe videolar var, yeni kanal açıp oradan mı ilerlesem bilemiyorum. Şu anki planım iyimi yoksa global bir kanal açıp bütün videolara yine aynı şekilde global kurgu ve küçük resim ekleyip ingilizce dublajlı olarak paylaşmak mı?

Alisstwo

Üye
Kanka mesajını okuduktan sonradır düşünüyorum bende bi karara vardım. Videoları gloobal kurgulayıp ingilizce altyazı ekleyip global küçük resim ekleyip paylaşıcam. Dediğin gibi haftada 1 yan 4-5 dik paylaşıcam ama dublaj özelliği ya gelmezse ?, bence abone gelince açılır ya
yani zaten dublaj özelliği var, yt studio'ya gir orada altyazılar kısmından ses dosyası ekleyebiliyorsun. hani illa dublaj özelliğini beklemene gerek yok. bide ayrıtten ben çok az kişide var diye biliyorum. dediğimi yanlış anlama milyonluk youtube kanallarında yok ve ne zaman geleceği belli değil ve o özelliği herkese vericeklerini sanmıyorum baya maliyetli bi işlem çünkü ama sen yine de o dediğim yere bak

Alisstwo

Üye
Kanalın ana konusu bireysel keşif ve kişisel gelişim Benim eski planım şuydu: Bütün videoları global kurgulayıp global küçük resim ekleyip türkçe yayınlamak youtube dublaj özelliği gelince de birçok dilde dublaj eklemek. Ama dublaj özelliğini beklemeden direk paylaşmak da mantıklı geldi fakat bu benim için çok büyük bir sorun Türkçe bir kanalım var orada daha önceden paylaşmış ve çekmiş olduğum türkçe videolar var, yeni kanal açıp oradan mı ilerlesem bilemiyorum. Şu anki planım iyimi yoksa global bir kanal açıp bütün videolara yine aynı şekilde global kurgu ve küçük resim ekleyip ingilizce dublajlı olarak paylaşmak mı?
daha önce bende global kanallar yönettim vs bilgin olsun gerçekten zor çünkü benim ingilizcem kötüydü ve türkçe yazdığım metinleri ingilizceye çeviyordum ee bu da kurgu da etikliyordu beni açıkcası. bide bazı global meme'ler var hiç anlayamıyordum vs. bence şey yap zaten türkçe kanalın varmış bide yanına global kanal yapıştır full ingilizce miss

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar