Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Mikrofon Kaliteli Ama Kaliteli Kayıt Alamıyorum, Nerede Yanlış Yapıyorum?

Arkadaşlar Merhaba, Doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum, ''Shure SM7B Vocal Dinamik Mikrofona ve M-Track-Duo ses kartı bir de Presonus Hd9 kulaklığa sahibim. Sıkıntım şu, mikrofona o kadar para bayılmama rağmen ses kayıt alırken hem cızırtılar geliyor hem de çok mini mini kayıt alıyor Adobe Audution olmasa sesi başka türlü editlemeden temizleyemiyorum. Ya da yükseltemiyorum. Bunun sebebi nedir. Artı akustik Panel ve Pop Filter de ekli mikrofona...TAmacım podcast yapmak ve çok fazla edit yapmadan küçük işlemler sonrası iyi bir kayıt almak. Bir de bazı webinarlara katılıyorum sesim çok az gidiyor. Bu çok can sıkıcı...Sebebini merak ediyorum. Tam olarak nasıl verim alabilirim bu mikrofondan, yardımcı olursanız çok makbule geçer arkadaşlar. @everyone

megaboz

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
kardeşim youtube kanallarında detaylı inceleme videoları ve kurulum videoları vardır. onlara bi göz at. ayrıca voice meter gibi ses filtre programlarını da kullanmayı deneyebilirsin. dediğin gibi normalde cam gibi ses alman lazım.

kardeşim youtube kanallarında detaylı inceleme videoları ve kurulum videoları vardır. onlara bi göz at. ayrıca voice meter gibi ses filtre programlarını da kullanmayı deneyebilirsin. dediğin gibi normalde cam gibi ses alman lazım.

Türkçe videolar bulamadım. Sadece inceleme videoları var.

Bir de ''Shure Smb7'' mikrofonunun arka bölmesinin vidalarını söküp içerideki bazı tikleri kaldırıp bazı ayarlar yapılabiliyormuş yabancı videolarda gördüm.

Ondan hariç olarak da ''EqualizerAPO'' ve Peace Setup ikilisini kurup bazı değerleri düzelttim. ''S'' LERİ ''P'' LERİ dibe indirdim daha doğrusu değerlerini düşürdüm. Bass ayarlarını hafif gazlayıp tok ses elde etmek amaçlı bazı ayarlar yaptım ama yok adamların videolarda anlattığı gibi bir değişiklik olmuyor bende niye bilmiyorum.

Şu videodakileri uyguladım ama pek bir değişilik olmadı.

Video:

Frekansları düzenledim. Eskisinden daha iyi oldu ama yine de istediğim gibi olmadı. Fazla aşırtma kullanmak istemiyorum. Yanar falan sonra 12k boşa gitsin istemem. Bir de yabancı videolarda bir cihaz takıyorlar mikrofon için priamp veya amplifikatör gibi bir şey sanırım anlamadım.

Adamın sesi cam gibi çıkıyor.
Efsane ama bende neden böyle olmuyor sanırım bu cihazlardan almam gerekiyor.

+
+
+
+

Şu adama bak ya, adam zamazingoyu takınca nasıl da farketti ses resmen uçuyor takınca çıkarınca düşüyor.

Kesinlikle sorunu buldum. Bu cihazdan sipariş vermem gerekiyor.

Ben de gidip en direk Amerika shure sayfasına uzun bir mesaj yazdım. Meramımı anlattım.

Bakalım ne cevap verecekler. Sorunun kesinlikle voice meter gibi programlarla çözülemeyeceğini düşünüyorum. Çünkü bu mikrofon gerçekten çok kaliteli bir dinamik mikrofon. Elbette bilmediğim bir şeyler var ama bilemedim. Bir şekilde sorunun içinden geçmek için yabancı yerlere konu açıyorum. Elbet yardımcı olmaya çalışanlar var ama bazılarını anlayamıyorum. Daha fazla araştırma yapıyorum an itibariyle...Bir de bu mikrofon yakından çok güzel ses almasına rağmen ta 15-20 metre mesafedeki odadan gelen televizyondaki sesleri bile cam gibi alması kafamı karıştırıyor. Bu mikrofonun özelliği yakındaki seslere hassasiyet göstermesi ama bu durum beni şaşırtıyor.

Son düzenleme:
OBS ile filtreleri kullanarak yapayım dedim ama - yok ya tek kanallı bir booster almaya karar verdim.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar