Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Premiere pro da mousem işlemiyor ve timelane da video önizlemesi yapılmıyor

vexdown

Üye
Arkadaşlar merhaba kafayı yemek üzereyim yarın akşama kadar bitmesi gereken bir video var ve bu sorunlar yüzünden yapamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Sorunlar:

1- Premiere Pro'da Timelane kısmında bir videoyu uzatıp kısaltacaksak veya bir üst katmana koyacaksak opaklığı az bir şekilde normalde taşıdığımız yeri bilmemiz için videonun gözükmesi gerekiyor ama bende o yok neyi nereye attığımı bilmeden videoları zamana göre dizmeye çalışıyorum olmuyor.

2- Premiere Pro'da Effects controls ve Lumetri color dahil çoğu yerde mousem işlem yapmıyor ama normalde Premiere Pro kapalıyken gayet güzel çalışıyor bir katmana efekt attım mesela o efekte ayar yapamıyorum.

( RAM veya depolama sorunu değil ) Eğer buradan da çözüm bulamazsam son çare silip yeniden yükleyeceğim :/

onderdarn

Üye
bu sorun benimde başıma çok geliyordu sonradan farkettimki bir proje içerisinde "NEST" i çok kullandığım zaman seninle aynı sorunları yaşıyorum iki üç aydır bir çözüm bulamadım şimdi ise nest seçeneğini sadece son çare olarak kullanıuyorum ve nest yapmadan önce kaydediyorum nestledikten sonra sorun olursa kaydettiğim yerden tekrar yapmaya başlıyorum. sana tavsiyem 50 katmanda olsa nest kullanma

onderdarn

Üye
örnek olarakta bunu atayım kaç katman olmasına rağmen nest kullanmadım ama nest kullansaydım eğer seninle aynı sorunları yaşayacaktım en son çare olarak nest seçeneğini kullan

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    227.9 KB · Görüntüleme: 14
bende bu sorunu yaşadığım zaman mauseyi görmeden programı kapatan çarpı yerine tıklıyorum sonra yes no falan diyo yes diyiyom sonra alt f4 çekip tekrar girince düzeliyor (bunları mouseyi görmeden yapıyorum mouse gözükmüyo ama nereye tıklarsam çalışıyor)

onderdarn

Üye
bende bu sorunu yaşadığım zaman mauseyi görmeden programı kapatan çarpı yerine tıklıyorum sonra yes no falan diyo yes diyiyom sonra alt f4 çekip tekrar girince düzeliyor (bunları mouseyi görmeden yapıyorum mouse gözükmüyo ama nereye tıklarsam çalışıyor)
kankam o baska sorun bu arkadasın sorununu biliyorum ben proje dosyasında sorun oluyor direk effect arayacaksın tıklamıyor layer a tıklayacaksın olmuyor baska proje acınca sorun yok ama o hatalı projede sorun var mouse luk falan bir durum değil yani

vexdown

Üye
kankam o baska sorun bu arkadasın sorununu biliyorum ben proje dosyasında sorun oluyor direk effect arayacaksın tıklamıyor layer a tıklayacaksın olmuyor baska proje acınca sorun yok ama o hatalı projede sorun var mouse luk falan bir durum değil yani

bu sorun benimde başıma çok geliyordu sonradan farkettimki bir proje içerisinde "NEST" i çok kullandığım zaman seninle aynı sorunları yaşıyorum iki üç aydır bir çözüm bulamadım şimdi ise nest seçeneğini sadece son çare olarak kullanıuyorum ve nest yapmadan önce kaydediyorum nestledikten sonra sorun olursa kaydettiğim yerden tekrar yapmaya başlıyorum. sana tavsiyem 50 katmanda olsa nest kullanma
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için nest kullanmadan denedim şuanlık bir sıkıntı yok gibi

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar