Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru Premiere Pro- Motion Bro Hatası

Ebotas

Üye
Öncelikle selam,iyi günler dilerim. Adobe premiere pro cc 2020 crackli sürümü kullanıyorum. Onur abinin preset kullanmasını gösterdiği videodan adımlarla doğru bir şekilde motion bro eklentisini kurdum ve sorunsuz şekilde pack'i çalıştırdım. Bu arada not olarak geçeyim 2020 versiyonu öncesi motion bro kuramadım (2019 vardı). Neyse kısaca video geçişlerini kullandım birkaç yazı efekti kullandım bu paketten fakat 43 kere farklı farklı çözümler deneyim render almaya çalıştım. Kesinlikle salladığım bir rakam değil tam 43 kere denedim 2 gün boyunca uyuduğum zaman hariç tüm zamanımı buna harcadım ve çözümünü bulamadım. Tek aklıma gelen crackli sürümü kullanmam. Sizden beni aydınlatmanızı rica ediyorum sadece sorunun neyden kaynaklandığını bulamadım ve açıkcası bu yönden kendimi kötü hissediyorum. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler, iy çalışmalar dilerim. -Bekir Can Baltacı

editizm

Moderatör
Moderatör
Öncelikle selam,iyi günler dilerim. Adobe premiere pro cc 2020 crackli sürümü kullanıyorum. Onur abinin preset kullanmasını gösterdiği videodan adımlarla doğru bir şekilde motion bro eklentisini kurdum ve sorunsuz şekilde pack'i çalıştırdım. Bu arada not olarak geçeyim 2020 versiyonu öncesi motion bro kuramadım (2019 vardı). Neyse kısaca video geçişlerini kullandım birkaç yazı efekti kullandım bu paketten fakat 43 kere farklı farklı çözümler deneyim render almaya çalıştım. Kesinlikle salladığım bir rakam değil tam 43 kere denedim 2 gün boyunca uyuduğum zaman hariç tüm zamanımı buna harcadım ve çözümünü bulamadım. Tek aklıma gelen crackli sürümü kullanmam. Sizden beni aydınlatmanızı rica ediyorum sadece sorunun neyden kaynaklandığını bulamadım ve açıkcası bu yönden kendimi kötü hissediyorum. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler, iy çalışmalar dilerim. -Bekir Can Baltacı

Nasıl bir hata aldığını daha detaylı şekilde anlatabilirsen yardımcı olmaya çalışırız. Bilgisayarın özellikleri nedir? Birde render ayarlarını da ekran görüntüsü alıp atabilir misin? Motion bro hariç, Premiere in kendi efektlerini kullanıp render alabiiyor musun peki? Sorun sadece motion bro içerisindeki efektlerden mi kaynaklı? Bunları belirtirsen çözüm daha kolay olur :)

Ebotas

Üye
Öncelikle video kalitesi 4k 60fps idi yani öyle çektik ve ben 4k ayarlarda cbr 100 ile render alıyorum fakat vbr 2 pass olarak bir ton deneme yaptım 1080p 720p 480p bir ton ayarlarda render almaya çalıştım fakat hepsinde error compiling movie hatasını yedim. Geçişleri sildim yazılar kaldı yine yedim tek tek tüm ayarlarda kaliteli kalitesiz denedim 360p ve altı hariç. Ayrıca başka bir 4k videomu alıp motion bro ile alakalı bir şey koymadan render aldığımda sorunsuz aldım render. Yani motion bro dan kaynaklı hata aldığımı düşünüyorum fakat motion bro da kullanmak istiyorum. Bilgisayar özelliklerim şunlar ; i7 9750h - 8gb 2933mhz ram - 1650 maxq design ekran kartı - 512gb wd ssd. Bu arada ekstra ekleyeyim 4k aynı aldığım render ayarlarında 10 tane video renderladım motion bro kullandığımda sorun yaşadım sadece.

editizm

Moderatör
Moderatör
Öncelikle video kalitesi 4k 60fps idi yani öyle çektik ve ben 4k ayarlarda cbr 100 ile render alıyorum fakat vbr 2 pass olarak bir ton deneme yaptım 1080p 720p 480p bir ton ayarlarda render almaya çalıştım fakat hepsinde error compiling movie hatasını yedim. Geçişleri sildim yazılar kaldı yine yedim tek tek tüm ayarlarda kaliteli kalitesiz denedim 360p ve altı hariç. Ayrıca başka bir 4k videomu alıp motion bro ile alakalı bir şey koymadan render aldığımda sorunsuz aldım render. Yani motion bro dan kaynaklı hata aldığımı düşünüyorum fakat motion bro da kullanmak istiyorum. Bilgisayar özelliklerim şunlar ; i7 9750h - 8gb 2933mhz ram - 1650 maxq design ekran kartı - 512gb wd ssd. Bu arada ekstra ekleyeyim 4k aynı aldığım render ayarlarında 10 tane video renderladım motion bro kullandığımda sorun yaşadım sadece.

Render alırken eğer sadece belirli bir efekt ya da belirli bir kısım senin render almana mani oluyorsa aşağıya bununla ilgili bir video bıraktım.

---

Bu videoda ise yine aynı problemin bir farklı yolla çözümü var.

---

Eğer proje ayarlarında bir değişiklik meydana geldiyse ve sorun bundan kaynaklıysa da bu video da bunu çözümü var.

---

Son olarak benim tavsiyem: Eğer render hatası belirli bir bölümü kapsıyorsa o kısımdaki efektin ayarlarında değişiklik yapmanı öneririm. Eğer çözülmezse attığım videolara bakmanı tavsiye ederim. Umarım en kısa sürede çözersin :)

Ebotas

Üye
Öncelikle attığınız videoların hepsini ve daha birçok videoyu daha izledim. Videonun belirli kısmını geçtim tüm efekleri kaldırdım yine de projede 1 kere motion bro efektlerini kullanıp sildiğim için yine render hatası aldım. Bir de az önce bir videoda denk geldi motion bro kullanabilmek için full sürüm kullanmanız lazım diyor pp yu ne kadar doğru bu durum.

editizm

Moderatör
Moderatör
Öncelikle attığınız videoların hepsini ve daha birçok videoyu daha izledim. Videonun belirli kısmını geçtim tüm efekleri kaldırdım yine de projede 1 kere motion bro efektlerini kullanıp sildiğim için yine render hatası aldım. Bir de az önce bir videoda denk geldi motion bro kullanabilmek için full sürüm kullanmanız lazım diyor pp yu ne kadar doğru bu durum.

Konunun programın full sürüm olup olmamasıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Tamamen Premierin içindeki ayarlarla ilgili bence. Premierei sıfırlamayı denedin mi? Ya da en kötü ihtimalle kaldırıp tekrar yükleyebilirsin. Eğer bir sorun olmayacaksa senin açından.

Konunun programın full sürüm olup olmamasıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Tamamen Premierin içindeki ayarlarla ilgili bence. Premierei sıfırlamayı denedin mi? Ya da en kötü ihtimalle kaldırıp tekrar yükleyebilirsin. Eğer bir sorun olmayacaksa senin açından.
Bence de kaldırıp yüklemek veya resetlemek işe yarayabilir

Ebotas

Üye
Bence de kaldırıp yüklemek veya resetlemek işe yarayabilir
2020 yi 3 kere kaldırıp tekrar yükledim. Motion bro da dahil zaten pp yi silince sanırım oto kayboluyor motion bro. sonra 2021 7 günlük deneme sürümünde denedim full sürüm yani onda da olmadı sonra 2021 de full olmayan sürümü yükledim onda da olmadı en son yapacak bir şey yok dedim ve 2019 kullanmaya devam ettim.
Not: 2019 kullanırken aşırı dandik olan hazır PP nin geçişlerini kullanıyordum. Birden kafama esti 2021 indirdim kullanmaya başladım sorun yok şuan fakat motion bro indirmedim youtube dan bulduğum transition packleri kullanıyorum başlangıç seviyesi için okey ama ileride ne yapıcam bilgim yok inşallah çözerim bu durumu ileride. Teşekkür ediyorum fikirleriniz için fakat aklınıza gelen şeyleri muhtemelen 5 kereden fazla denemişimdir, kafayı yiyorum bilgisayar içi bir sorunla karşılaştığımda çünkü aşırı nadir çözüm bulamadığım durumlar olur. İyi çalışmalar kolay gelsin.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar