Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

premiere pro stereo ses - 2'li mikrofon

selam dostlar,

yeni 2 li mikrofon seti aldım. ilk kez stereo ses kayıt ettim. konuşma sırasında birinin sesini belirli bir süre kesmek istiyorum. ses kanalında ikisi bir yerde gözüktüğü için yapamadım. konu hakkında yardım eder misiniz? teşekkür ederim.

Spunkram

Yönetici
Yönetici
herhangi bir sese sağ tıkladığında channel ayarlarınu bulabiliyorsun. bir sesi 2 tane kopyalayıp birinde R-R diğerinde L-L yapıp 2 farklı kanala bölebilirsin. bu şekilde de istediğini kısıp açabilirsin bu 1. yol. 2. yol ise aynı sesi tekrar 2 kanala kopyalayıp "audio track mixer" ile bir kanalı sola diğerini sağa çekebilirsin ve bununla istediğin ayarı yapabilirsin ^^

herhangi bir sese sağ tıkladığında channel ayarlarınu bulabiliyorsun. bir sesi 2 tane kopyalayıp birinde R-R diğerinde L-L yapıp 2 farklı kanala bölebilirsin. bu şekilde de istediğini kısıp açabilirsin bu 1. yol. 2. yol ise aynı sesi tekrar 2 kanala kopyalayıp "audio track mixer" ile bir kanalı sola diğerini sağa çekebilirsin ve bununla istediğin ayarı yapabilirsin ^^
cevabınız için teşekkür ederim.
kanalınızı takip ediyorum. sayenizde çok şey öğrendim.

cevabı tam olarak anlamadım. belki de soruyu anlatamamış olabilirim.

daha önce, hem telefon bağlantısı ile hem de cihaz üzerindeki mikrofon ile 2 ses kayıt dosyası alıyordum. bu şekilde 2 farklı kanal oluyordu sesleri kontrol etmek çok kolay oluyordu benim için.
sonrasında saramonic blink 500 pro aldım. çok güzel cihazlar ama ses konusunda biraz zorlandım. aynı ses dosyasında göründüğü için istemediğim sesleri kesmek artık daha zor oluyor.
kayıt esnasında stereo seçtim. sağ sol konuşmaları ayrı olması için. öncesinde premiere pro programını biraz kurcaladım. bazı yerlerde sesi monu yapıp istemediğim seslerden kurtuldum ama bana bu yöntem biraz daha zor geldi. videoyu izlediğinizde fark edeceğiniz gibi istemediğim yerlerde mono ses kaydını aldım ama bu sefer de sesin geçiş yaptığı anlaşılıyor. yani doğallık bozuldu gibi.
sonuç olarak çok önemli olmadığı için bu şekilde yayına aldım.,

1. sorum; acaba benim izlediğim ses kayıt yöntemi yanlış olabilir mi? stereo mono tercihi. sürekli mono daha mı iyi olur?
2. sorum da; ben bu ses dosyasını kayıt ettikten edit işlemine başlamadan önce ses dosyalarını birbirlerinden ayırabilir miyim?

teşekkürler şimdiden.

bahsettiğim görüntü

ekte; bende görünen ses üzerine sağ tıklayıp "audio channels" bölümü

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    13.3 KB · Görüntüleme: 1

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar