Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Premiere Pro Tıklama ve Hazır Ayar Hk.

K!ng

Üye
Herkese Selam,
Yıllardır Sony Vegas ile edit yaptım ve gerçekten artık Premiere Pro kullanmaya karar verdim. Onur'un eğitimleri çok kaliteli ve yararlı fakat ufak tefek bilmek istediklerim var. Sony vegas'tan dolayı kalan alışkanlıklarım olduğu için premiere pro biraz zor geldi.

Sony vegasta videolarımı klavyeden "S" kısayolu ile kesip biçiyordum, premiere üzerinde CTRL+K ile yapıyor bu işlemi, ayarlardan kurcaladım biraz kısayolu değiştirdim mesela "S" yaptım rahat oldu.

Şimdi gelelim takıldığım yere
Premiere Pro'yu açtığımda direkt yeni projeyi otomatik açtırabiliyormuyum bana full hd bir önceden ayarladığım yeni proje sayfası açsın istiyorum, sürekli ben uğraşmıyayım bunla. Sadece videoyu seçmem yeterli olsun.

Diğer konu ise şu. Alttaki görselde mavi çubuğu ne zaman oynatsam video duruyor, space ile devam ettirmek zorunda kalıyorum. Ben mavi çubuğu videoda hareket ettirdiğimde biyere götürdüğümde video ordan devam etsin pause moduna geçmesin istiyorum bunun ayarı var mı?
1672947179445.png

Diğer sorum ise mavi çubuğu hareket ettirmem için yukardaki sarı bölümün orda tıklamam gerekiyor, ben istiyorum ki sony vegastaki gibi ekranda herhangi bir yere tıkladığımda mavi çubuk oraya hareket etsin, mesela aşağıda video'nun barının orda biyere tıkladığımda çubuk orda hemen tıkladığım yere gitsin.

Umarım anlatabilmişimdir.
Anlatamadıysam, canlı yayınımda izleyicilerime sorduğum ufak bir klip ekleyebilirim daha anlaşılır olması için. Reklam olmaması adına eklemiyorum şimdilik.
Teşekkürler

K!ng

Üye
Ayrıca, çektiğimiz bir oyun videosunda diyelim konuşmadığımız yerleri otomatik olarak kesilme özelliği var mı? Ben konuşmadığım yerleri tek tek temizliyorum birleştiriyorum sürekli (nefes alma kısımları vb yerleri kesiyorum) bunu otomatik yapabiliyormuyuz?

JeriX

just jrx.
Yönetici
Autocut diye eklenti var bulabilirseniz onu kullanabilirsiniz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar