Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Ses kanallarını birbiriyle baglantılı nasıl yapabilirim

merhabalar. bi ana konuşucu sesim var onun arkasınada müzik ekliyorum videolarda. bu muzik yeri gelince chill oluyor yeri gelince haraketli muzik koyuyorum. mesela konuşucu konuşmuyorken muzigin sesinin artması, konuşucu konusurken muzigin sesinin azalması gibi bisey nasıl yapabilirim. tıpkı bu discordda ben konuşunca diger sesleri kıs özelligi varya onu premiere proya nasıl uygulayabilirim. yani ses kanalları arası ters orantılı olacak şekilde ses arttırmayı nasıl yapabilirim

megaboz

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Ses kanalında sesin üzerine basıp, efect controls ten "Level" bölümü var, oradan noktalar ile frame koyarak ayarlayabilirsin. Genelde konuşurken -20 - - 15 seviyesinde tutmak yeterli oluyor.

Ses kanalında sesin üzerine basıp, efect controls ten "Level" bölümü var, oradan noktalar ile frame koyarak ayarlayabilirsin. Genelde konuşurken -20 - - 15 seviyesinde tutmak yeterli oluyor.
yok abi tam açıklayamadım heralde. istedigim şey tam olarak şimdi bi x bi y kanalımız olsun x kanalı ile y kanalı ile örnek veriyorum 15 db lik bir fark olsun istiyorum yani x sesi -7 iken y sesi -22, x -15 iken y -30 olması gibi / Edit: gerçi bu şekilde dedigime ters oluyor tam olarak ne istedigimi kelimelere dokemiyorum, x sesi yokken, kısıkken şarkının sesi artsın, x sesi konusurken şarkının sesi azalsın istiyorum

megaboz

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
sen bunun otomatik olmasını istiyorsun galiba ama bildiğim kadarıyla manuel oluyor bir eklentisi var mı bilmiyorum.

sen bunun otomatik olmasını istiyorsun galiba ama bildiğim kadarıyla manuel oluyor bir eklentisi var mı bilmiyorum.
her ne kadar ben tam olarak kelimelere dökemesemde basit bir işlem illaki bunu yapan bi eklenti plugin falan vardır diye dusunuyorum. ingilizce ne olarak aratabilirim bir fikrin varmı?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar