Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Softbox önerebilir misiniz?

emir.vn

Üye
Selamlar değerli forum sakinleri.

Kendi çapımda mini bir stüdyo kuruyorum. Işıklandırma için hepsiburadaya girince çıkan ilk ürünlerden birini alma düşüncesindeydim lakin araştırmamı az daha genişletince bunun pekte mantıklı olmadığını daha doğrusu benim işime tam olarak neyin yarayacağını seçemedim. Küçük bir rica olarak, nasıl bir şey almamı önerirsiniz? Teşekkürler, saygılar...

editizm

Moderatör
Moderatör

Kendi çapımda mini bir stüdyo kuruyorum. Işıklandırma için hepsiburadaya girince çıkan ilk ürünlerden birini alma düşüncesindeydim lakin araştırmamı az daha genişletince bunun pekte mantıklı olmadığını daha doğrusu benim işime tam olarak neyin yarayacağını seçemedim. Küçük bir rica olarak, nasıl bir şey almamı önerirsiniz? Teşekkürler, saygılar...

Softbox önermesi yapamam ama Onur'un bu konuya değindiği bir video vardı. Aşağıya bıraktım. Dilersen incele. Yardımcı olur umarım. İyi forumlar :)

Softbox alırken şahsen Godox ürünlerini tavsiye ederim, şu an sektörün en iyi fiyat performans ışıkları onlarda.

Bunun dışında Softbox konusunda dikkat etmen gereken detaylar şunlar:

- Flicker oluşmaması için Ampül değil Led tercih et.
- CRI değeri 95 ve üzeri ışıklar seç.
- Kullanım amacına göre ışığı uygun seç.

@Jaaamiryooo 'nun eklediği Onur Naci'nin videosunu kesinlikle izle, bunun yanında İlker Canikligil Godox ile Işık öğrettiği bir video serisi yapıyor. Bu seriyi FLU TV'den takip et. Bu sayede 3 madde de dediğim kullanım amacına göre doğru ışık seçme işini rahatlıkla halledebilirsin. Serinin şu ana kadar yayınlanan videoları da bu:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar