Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Son Videomu, Kanalımı ve Videolarımı Eleştirir misiniz?

brnvlts84

Üye
Güzel ülkemin güzel sakinleri merhabalar. Ben Arif Öksüz, Pdr öğrencisiyim. Hobi olarak Youtube ile ilgileniyorum. Eğitim( kişisel gelişim vb.) üzerine açtığım bir kanalım var. Bir süredir düzenli içerik üretiyorum. Yapıcı eleştirileriniz, düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli, şimdiden teşekkürler.

Kanalım :

Güzel ülkemin güzel sakinleri merhabalar. Ben Arif Öksüz, Pdr öğrencisiyim. Hobi olarak Youtube ile ilgileniyorum. Eğitim( kişisel gelişim vb.) üzerine açtığım bir kanalım var. Bir süredir düzenli içerik üretiyorum. Yapıcı eleştirileriniz, düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli, şimdiden teşekkürler.

Kanalım :
Kapak fotolarını daha güzel yapabilirsin, mesela font için bebas, uni sans, monsterrat gibi fontlar kullanabilirsin, banner'i daha güzel yapabilirsin, mesela kendi adını güzelce yazarsın, yanına sosyal medya hesaplarını felan, KÖPEK BALIKLARININ EN İLGİNÇ ÖZELLİKLERİ adlı son videondaki baştaki konuşman çok iyi ama biraz gizem katabilirsin, daha karanlık ve yeşilimsi yapabilirsin, aradaki konuşmalarında yine sen çıkıyorsun, dediğim gibi daha gizem katabilirsin o kısımlara, birde geçiş efektleri kullan tak diye diğer videoya geçmesin

brnvlts84

Üye
Kapak fotolarını daha güzel yapabilirsin, mesela font için bebas, uni sans, monsterrat gibi fontlar kullanabilirsin, banner'i daha güzel yapabilirsin, mesela kendi adını güzelce yazarsın, yanına sosyal medya hesaplarını felan, KÖPEK BALIKLARININ EN İLGİNÇ ÖZELLİKLERİ adlı son videondaki baştaki konuşman çok iyi ama biraz gizem katabilirsin, daha karanlık ve yeşilimsi yapabilirsin, aradaki konuşmalarında yine sen çıkıyorsun, dediğim gibi daha gizem katabilirsin o kısımlara, birde geçiş efektleri kullan tak diye diğer videoya geçmesin
Teşekkür ederim. Kapak fotoğraflarımı daha güzel yapmam için tavsiyen var mı ? Font konusunda katılıyorum. Banner konusunda kısa sürede değişiklikler yapıcam. Nasıl bir geçiş efekti uygun olur sizce ? çok soru sordum galiba kusura bakmayın.

Teşekkür ederim. Kapak fotoğraflarımı daha güzel yapmam için tavsiyen var mı ? Font konusunda katılıyorum. Banner konusunda kısa sürede değişiklikler yapıcam. Nasıl bir geçiş efekti uygun olur sizce ? çok soru sordum galiba kusura bakmayın.
Kapak fotoğraflarını güzel yapmak için mesela öncelikle fontlar güzel olmalı, düz fontlar olmamalı, videon ne ile alakaysa onu daha vurgulamalısın, mesela Barış Özcan'ın videolarına bak, hep güzel kapak fotoğrafları, mesela kendini arkaplanı silip kapak fotoğrafını şaşırmış bir şekilde koyabilirsin ve yanına da atıyorum "Uzay'dan gelen sesler!" yazabilirsin ve arkaplanada kaliteli bir uzay resmi koyabilirsin gibi, geçiş efektleri için AtomX adlı paketin ücretsiz verisyonunu öneririm Premiere Pro kullanıyorsan, nasıl kurulduğu hakkında bir konum var (Nasıl indirilir videosunu izle streamable'dan): https://forum.spunkram.com/threads/atomxi-kuramayanlar-icin.3508/

brnvlts84

Üye
Kapak fotoğraflarını güzel yapmak için mesela öncelikle fontlar güzel olmalı, düz fontlar olmamalı, videon ne ile alakaysa onu daha vurgulamalısın, mesela Barış Özcan'ın videolarına bak, hep güzel kapak fotoğrafları, mesela kendini arkaplanı silip kapak fotoğrafını şaşırmış bir şekilde koyabilirsin ve yanına da atıyorum "Uzay'dan gelen sesler!" yazabilirsin ve arkaplanada kaliteli bir uzay resmi koyabilirsin gibi
Evet aslında Barış Özcan iyi bir örnek benim için. Son bir noktada fikrini almak istiyorum. Videodaki geçişleri nasıl yapmalıyım ? Premiere pro kullanıyorum, kendi yüzümün göründüğü kısımlarda geçiş efekti kullanmam mı doğru olur yoksa fotoğraf vb şeylerde mi kullanmam ? Geçiş efektlerini tam bilmediğim için çekimser yaklaştım. Örneğin Barış Özcan çoğunlukla geçiş efekti kullanmıyor gibi geldi bana. Geçişleri benimkilere göre daha yumuşak oluyor ama orayı tam çözemedim.

Evet aslında Barış Özcan iyi bir örnek benim için. Son bir noktada fikrini almak istiyorum. Videodaki geçişleri nasıl yapmalıyım ? Premiere pro kullanıyorum, kendi yüzümün göründüğü kısımlarda geçiş efekti kullanmam mı doğru olur yoksa fotoğraf vb şeylerde mi kullanmam ? Geçiş efektlerini tam bilmediğim için çekimser yaklaştım. Örneğin Barış Özcan çoğunlukla geçiş efekti kullanmıyor gibi geldi bana. Geçişleri benimkilere göre daha yumuşak oluyor ama orayı tam çözemedim.
Aslında direk videolarını seçip ctrl+d ye basarsan topluca klasik geçiş efektini (hani şu solarak diğer videoya geçme) geçiş efektini koymuş olursun. İlla bir sürü karmaşık geçiş efekti kullanmana gerek yok

brnvlts84

Üye
Aslında direk videolarını seçip ctrl+d ye basarsan topluca klasik geçiş efektini (hani şu solarak diğer videoya geçme) geçiş efektini koymuş olursun. İlla bir sürü karmaşık geçiş efekti kullanmana gerek yok
Videolarımın konsepti gereği karmaşık geçiş efekti kullanmayı sevmiyorum. Yumuşak geçiş efektleri daha çok hoşuma gidiyor. Tavsiyelerini not ettim kenara uygulayacağım.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar