Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spunkram (Onur Naci) Sayesinde Videolarımdaki Harika Değişimi Yorumlar mısınız?

Kripoly

Üye
Herkese merhaba dostlar.

27 yaşında, Pubg Mobile ve GTA5 RP seven, yaklaşık 1 yıl önce de youtube kanalını açmış bir abiniz/kardeşiniz olarak sizlere Youtube hikayemi anlatıp tasarım konusundaki yorumlarınızı görmek; eksiklerimi tespit etmek isterim. Yaklaşık 1 yıl önce açtığım ve 2-3 videodan sonra 3 celptir ertelenen, nasılsa bu celpte gelmez dediğim askerliğimin açıklanması yüzünden ara verdiğim kanalıma 3-4 aydır tekrar yoğunlaşmaya başladım. İlk başlarda videoları sadece kesip biçip yüklerken daha sonra Onur Naci Öztürkler ve Spunkram'ı keşfettim ve öncelikle kullandığım program olan Camtasia Studio'yu değiştirip sıfırdan Premiere Pro ve After Effects'e yöneldim. Ayrıca Photoshopta da biraz gelişme kat ettim sanırım. Videoları ilk zamanlarda klasik mantıkla kesip biçip düz bir şekilde yüklerken şimdi Spunkram sayesinde kapak fotoğrafı, video içi editler, komik montajlar, video kalitesi vb unsurların önemini daha iyi kavradım ve artık bir tık daha profesyonel olduğumu düşünüyorum. Şuanlık ilk hedefim 100, 250, 500 olarak adım adım takipçi kitlemi oluşturmak ve 1000 aboneden sonra facecamli videolara ilk adımı atmak olacaktır. (Şuan hem abone sayısının azlığı hem de yeni bir eve taşınma planımız olduğundan facecam kullanmıyorum) Tabi o zamana kadar bırakmazsam eğer bundan kat kat daha fazla bir tasarım bilgisine sahip olacağımı düşünüyorum. Ancak şuan tek sıkıntım izlenim almak. İzlenim alamıyorum pubg videolarım ortalama 10-20 izleniyor. İzlenimimi nasıl arttıracağım konusunda tavsiyelerinize açığım.

Lafı çok uzatmadan sizden kanalıma ilk attığım videonun kapak fotoğrafı ile son attığım videoyu karşılaştırmanızı istiyorum. (İlk attığım video içeriğinde de bozulmalar olduğu için sildim ama sonuncusunu izleyerek efektler, montajlar vb hakkında da yorum yapabilirsiniz.) Kanalımda ilk videodan sona kadar yavaş yavaş kapak fotoğraflarına bakarak da gelişimi görebilirsiniz. Son videoda kullandığım geçiş efektleri, videonun slow motion vuruş efektleriyle fragman tarzı açılıp, ekranın siyahlaşarak kapanması vb tüm detayları Onur Naci Öztürkler'in videolarından öğrendim buradan kendisine de bizleri geliştirdiği için teşekkürlerimi sunarım.

NOT: Şuan için Kanal Banner ve Avatarı geçici birşeyler ayarladım. İlk hedeflerimden biri de bunları da daha profesyonel hale getirmek olacaktır. Değerlendirmenize bunları katmayın.
NOT2: Pubg Mobile ve GTA5 RP videolarını izlemeyi seviyorsanız hem oyun içi hem tasarım gelişimimi takip etmek ve bu yolda destek olmak için abone olursanız sevinirim :)

İlk Video Kapak Fotoğrafı
(Yaklaşık 1 yıl önce kanalımın ilk videosunun fotoğrafı)

En Son Videom ve İçeriği

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar