Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

SSD dolduğu için plugin kuramıyorum yardımcı olur musunuz?

umutgursoy

Üye
Merhaba arkadaşlar,sistemimde 120 gb ssd var 500gb hdd adobe programlarını ssdye kurdum çünkü harddisk içindeyken kullanılmayacak kadar yavaşlıyor sanırım 5400rpm
tahmin edebileceğiniz gibi ssd şuan dolmak üzere premiere pro içinde kullancağım pluginleri harddiske kurup ordan görmesini sağlayabileceğim bir ayar var mı veya başka bir çözüm yolu yeni bir ssd almak için şuan bütçem yok ssd içinde sadece sürekli oynadığım oyunlar var ve adobe programları var

Merhaba arkadaşlar,sistemimde 120 gb ssd var 500gb hdd adobe programlarını ssdye kurdum çünkü harddisk içindeyken kullanılmayacak kadar yavaşlıyor sanırım 5400rpm
tahmin edebileceğiniz gibi ssd şuan dolmak üzere premiere pro içinde kullancağım pluginleri harddiske kurup ordan görmesini sağlayabileceğim bir ayar var mı veya başka bir çözüm yolu yeni bir ssd almak için şuan bütçem yok ssd içinde sadece sürekli oynadığım oyunlar var ve adobe programları var
Kardeşim eğer bu işlere meraklıysan oyundan vazgeçicen o zaman

Neco

Moderatör
Moderatör
adobeyi hdd ye kurmakla ssd ye kurmak arasında sadece açılış hızı değişikliği oluyor. Onur abininde dediği gibi adobe programlarını hdd de kullanırsan edit yapacağın videoları ssd ye alırsın video işleme hızı artar. bence adobeyi ssd den kaldır hdd ye kur.

charmie

Üye
Hdd'e kurmadan olmaz zaten Neco adlı kişinin dediği gibi sadece açılış hızında etkili olur. Direk programlari hdd'ye kurman daha mantıklı olur. Sana programda hız ve performans veren parça cpu ve gpu'dur.

Corvus

Üye
Bu işi profesyonel olarak yapmayı düşünüyorsan yaptığın ufak tefek işlerden biraz biraz kenara para ayır ve kullanacağın malzemeye yatırım yap. Oyun oynamak istiyorsan veya iş yapacaksan ona göre malzeme al ona göre önceliği belirle derim. Ben 2tb'lık 2 ssd kullanıyorum, ayrıca sistemi de 1 tb m2'ye kurdum. m2 üzerindeki alan diğerlerine göre daha az olduğu için gereksiz şeyleri tutmuyorum bilgisayara oyun kurmuyorum (zaten oyunlarda da pek kabiliyetli değilim ;)) kullandığın malzemeye böyle bir yatırım pahalı görünebilir aynısını yapmak zorunda değilsin ama renderda geçen süre, bir şeyler denerken göreceğin sonuçları beklerken ömür geçiyo ayrıca bir iş aldığında zamanla yarışıyosun bu nedenle bu yatırımı yapmak zorunda kalıyor insan.

120 Gb ile neler yapabilirsin, dosyalarını 1920x1080 değil de 1280x720 çalışabilirsin, çalıştığın dosyalarda gereksiz efekt kullanmazsan render süren kısalır. Benim önerim öncelikle efektleri kullanmadan dosyanı oluştur sonra gerçekten efekt olması gereken yerler varsa ona göre bakarsın. Bir çok efekt kütüphanesinde de herşeyi kullanmayacaksın bir süre sonra göreceksin ki 1000 tane geçiş özelliğinin en fazla 10 tanesini kullanıyorsun bunları da oturup kendin yapmayı öğrenmeni tavsiye ederim. Bulduğun her pack'i doldurma yani önce gerçekten işine yarayacak mı incele. Yarın bir gün bu işi yaptığında hadi bu bilgisayar dediklerinde ama benim pluginim nerde demezsin. Çalışmalarında başarılar dilerim

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar