Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru Üst üste gelen videoları gruplama

BamTeli

Üye
Arkadaşlar merhabalar. Ekran resminde de gördüğünüz gibi 5 farklı videoyu zaman çizelgesinde üst üste koydum. Ekranı beşe bölerek bu videoları oynatacağım. Takıldığım nokta şu;
1- Bu videoları bir grup kanalı haline getirebiliyor muyuz?
Mesela bi video geçiş efekti eklemek istediğim zaman tek bir efekt ile bütün videolar etkilensin istiyorum.
2- Renk ayarı vs yaparken yine aynı şekilde hepsi birden etkilensin istiyorum.
3- videoların hepsini aynı noktalardan kesip biçmek istediğimde bütün videolarla tek tek uğraşmak istemiyorum. tek bir kesme biçme hareketiyle hepsini halledebileyim istiyorum.
4- nest diye bir şey var onu denedim ancak istediğim sonucu alamadım ya da beceremedim. Bu bahsettiğim şeyin adı tam olarak ne diye geçer bilmiyorum ama umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Bu konuda yardımlarınıza, fikrinize ihtiyacım var. Ekran Alıntısı.JPG

Web sitesi
www.youtube.com
Arkadaşlar merhabalar. Ekran resminde de gördüğünüz gibi 5 farklı videoyu zaman çizelgesinde üst üste koydum. Ekranı beşe bölerek bu videoları oynatacağım. Takıldığım nokta şu;
Mesela bi video geçiş efekti eklemek istediğim zaman tek bir efekt ile bütün videolar etkilensin istiyorum.
3- videoların hepsini aynı noktalardan kesip biçmek istediğimde bütün videolarla tek tek uğraşmak istemiyorum. tek bir kesme biçme hareketiyle hepsini halledebileyim istiyorum.
4- nest diye bir şey var onu denedim ancak istediğim sonucu alamadım ya da beceremedim. Bu bahsettiğim şeyin adı tam olarak ne diye geçer bilmiyorum ama umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Bu konuda yardımlarınıza, fikrinize ihtiyacım var. Ekli dosyayı görüntüle 1962
normalde dediklerini nest ile yapıyorsun ama sendeki sorun ne tam olarak neden nest olmuyo

BamTeli

Üye
normalde dediklerini nest ile yapıyorsun ama sendeki sorun ne tam olarak neden nest olmuyo
nest ile tek kanal haline getiriyorum. örneğin bir kaç yerden kesiyorum. kestiğim noktalara geçiş efekti koyuyorum vs ama hiçbir şekilde etkilenmiyor videolar. İşlem yaparken bir yerde hata yapıyorum ama nerede hata yaptığımı bulamadım maalesef.

Web sitesi
www.youtube.com
nest ile tek kanal haline getiriyorum. örneğin bir kaç yerden kesiyorum. kestiğim noktalara geçiş efekti koyuyorum vs ama hiçbir şekilde etkilenmiyor videolar. İşlem yaparken bir yerde hata yapıyorum ama nerede hata yaptığımı bulamadım maalesef.
topluca tek hamlede kesme için soldan v1 v2 v3 v4 hepsini seçip eğer kısayol atadıysan ctrl boşluk ile kesebilirsin renk için de en üste bir adjusment layer açabilirsin

Bu konuda yardımlarınıza, fikrinize ihtiyacım var. Ekli dosyayı görüntüle 1962
1- Nest en mantıklısı, grup haline getirir, iki kez tıkladığında Layer'ları tekrar görürsün
2- Adjustment Layer aç, efektler onun üzerine at, bu sayede bütün videolar etkilenir
3- Ctrl+Shift+K dersen videolar aynı yerden topluca kesilir

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar