Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Video Renkleri Farklı Çıkıyor? (ÇÖZÜLDÜ)

Merhabalar,

Adobe Premiere'de işlem yapıyorum ve render aldığım hali ile videonun program üzerinde ki renk arasında inanılmaz farklılıklar var.

Sanki timeline'a gizli bir overlay eklenmiş ve ben bunu bir türlü çözemedim.

Aynı zamanda videolara eklediğim alt yazı taşmasın diye genelde PNG bir görsel var onu kullanırım. Normalde renkleri daha koyu iken şuan ki editliyor olduğum videonun timeline'ına attığımda o da çok farklı gözüküyor.

Görsellere isimleri ile bakarsanız gayet anlaşılıyor.

Diğer projelerde bir sorun yok, sadece bunda var. Galiba yanlışlıkla bir ayar açtım ama hangisi çözemedim.

Kullandığım sürüm Adobe Premiere 2023

Edit : Sorunu çözdüm. Yeni bir timeline oluşturdum ve projemde kullanmadığım başka bir dosya attım. Dolayısıyla tüm sekansı ona göre ayarladı. Sonra eski timeline'da ki tüm videoları, yazıları vs, yeni timeline'a kopyala yapıştır yaptım ve sorunsuz render alabildim.

Ekli dosyalar

• Adobe İçerisinde.jpg
    Adobe İçerisinde.jpg
    147.5 KB · Görüntüleme: 9
  • Render Hali.jpg
    Render Hali.jpg
    160.9 KB · Görüntüleme: 9
  • Normalde Safe Zone Böyle Gözüküyor.jpg
    Normalde Safe Zone Böyle Gözüküyor.jpg
    48.9 KB · Görüntüleme: 9
  • Timeline'da böyle.jpg
    Timeline'da böyle.jpg
    35.9 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Şuan ki projede ise sadece çok karanlık diye Video parçalarına Brightness and Contrast efekti attım ama ondan dolayı olamaz. Çünkü Safe Zone'da etkileniyor.

Merhabalar,

Adobe Premiere'de işlem yapıyorum ve render aldığım hali ile videonun program üzerinde ki renk arasında inanılmaz farklılıklar var.

Sanki timeline'a gizli bir overlay eklenmiş ve ben bunu bir türlü çözemedim.

Aynı zamanda videolara eklediğim alt yazı taşmasın diye genelde PNG bir görsel var onu kullanırım. Normalde renkleri daha koyu iken şuan ki editliyor olduğum videonun timeline'ına attığımda o da çok farklı gözüküyor.

Görsellere isimleri ile bakarsanız gayet anlaşılıyor.

Diğer projelerde bir sorun yok, sadece bunda var. Galiba yanlışlıkla bir ayar açtım ama hangisi çözemedim.

Kullandığım sürüm Adobe Premiere 2023

Edit : Sorunu çözdüm. Yeni bir timeline oluşturdum ve projemde kullanmadığım başka bir dosya attım. Dolayısıyla tüm sekansı ona göre ayarladı. Sonra eski timeline'da ki tüm videoları, yazıları vs, yeni timeline'a kopyala yapıştır yaptım ve sorunsuz render alabildim.
Merhaba, bunu nasıl çözdüğünüzü sorabilir miyim, aynı sorun bende de var

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar