Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

4K Şu Zamanda Zorunluluk mu? Olmasa da olur mu?

Web sitesi
www.instagram.com
Dostlar selamlar,
Son zamanlarda bir kamera almayı düşünüyorum ve baktığım kamera Canon Eos M50. Bu kameranın AF'si 1080pde harikaymış fakat 4K'da çok iyi değilmiş. Baktığım incelemelerde hep "Eğer 4K için alıyorsanız almayın","4K derdiniz yoksa harika kamera" tarzı şeyler söylüyorlardı. Sizce 2021'de 4K çekemeyen, nispeten uzun süreli kullanmayı düşündüğünüz bir kamera alınır mı? Cevaplarınızı nedenleriyle birlikte bekliyorum aşağıya :) Şimdiden sağolun!

Web sitesi
www.instagram.com
Günümüzde 4K yaygınlaşmaya başladı. Eğer bir kısa film, film, dizi vb. içinse bu alacağın kamera, o zaman 4K alabilirsin çünkü ileride 4K daha yaygın hale gelecek. Barış Özcan videolarını 8K yüklüyor örneğin :) Ancak bir vlog veya normal bir youtube videosu içinse bence ekstra masrafa girmeye gerek yok. Tabi almayı düşündüğün 1080p ve 4K kameralar arasındaki fiyat farkı çok değilse ben 4K alırdım. Yani işin özü alacağım kamera beni uzun süre idare etsin diyorsan bence 4K al. Yok şimdi ekstraya gerek yok, ben vlog falan çekeyim kendimi geliştireyim daha iyisine sonra bakarım diyorsan 1080p tercihin olabilir. Unutma bu söylediklerim görüntü kalitesi için geçerli bunun mikrofonu, ışığı, tripod'u vs. de var. bunları da hesap etmen lazım :)

Web sitesi
www.instagram.com
Günümüzde 4K yaygınlaşmaya başladı. Eğer bir kısa film, film, dizi vb. içinse bu alacağın kamera, o zaman 4K alabilirsin çünkü ileride 4K daha yaygın hale gelecek. Barış Özcan videolarını 8K yüklüyor örneğin :) Ancak bir vlog veya normal bir youtube videosu içinse bence ekstra masrafa girmeye gerek yok. Tabi almayı düşündüğün 1080p ve 4K kameralar arasındaki fiyat farkı çok değilse ben 4K alırdım. Yani işin özü alacağım kamera beni uzun süre idare etsin diyorsan bence 4K al. Yok şimdi ekstraya gerek yok, ben vlog falan çekeyim kendimi geliştireyim daha iyisine sonra bakarım diyorsan 1080p tercihin olabilir. Unutma bu söylediklerim görüntü kalitesi için geçerli bunun mikrofonu, ışığı, tripod'u vs. de var. bunları da hesap etmen lazım :)
Söylediklerin için teşekkürler :) Bu arada Barış Özcan'ın sadece 1 videosu 8K :D

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar