Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ACİL!!!

Arkadaşlar merhaba benim ufak bir sıkıntım var sizlerin arasından elbette yardımcı olucak bir arkadaş bulurum inşallah biz şimdi youtube video çekiyoruz ama nedense sesi beğenemiyoruz dışarda eğlence tarzı çektiğimiz için ve kamera m50 olup boya 3032 shotgunu olmasına rahmen hani bize shotgunun ve kameranın tam ses ayarlarından anlayan veyatta bundan tam anlayan arkadaş varsa yardımcı olabilirmi rica etsem

boya m3032 shotgun yani harici mikrofonu varken bile hani belli ayarını yapamıyoruz bunların ayarını biliyormusunuz

megaboz

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
nesini beğenmiyorsunuz sorun tam olarak nerede? Mesela seste patlama çatlama mı oluyor, çok mu kısık yada yüksek geliyor. Yardım isterken biraz daha detaylı bilgin yazın lütfen.

ya yardım dan kastım acemiyiz hani shotgunun üzerinde
Üç kademe yüksek geçirgen filtre (0Hz, 75Hz, 150Hz)
– Üç kademe ses kazanç kontrolü (-10dB, 0, + 20dB)
belli seviyeler var yani hangi ayarlarda kullansak bizim için daha iyi olur hem kameranın sesinden hem shotgunun beğenmemek değil bilmediğimiz için yanlış kullanıyoruz

megaboz

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
kardeşim şimdi ben baktım bu mikrofona ama bu tam shotgun değil kamera üstü vlog yada masabaşı video çekimlerinde daha çok iş görecektir. Bende m50+ rode video micro kullanıyorum ham ses biraz kötü ama mixaj yaparak düzeltmeye çalışıyorum. Eğer ki kameraya biraz uzakta video çekiyorsan yaka mikrofonu kullanmak daha iyi olacaktır. bütçe varsa rode wireless go, saramonic gibi mikrofonlar tercih edebilirsin.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar