Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Adobe Photoshop CC 2020 yazılardaki kalite sorunu

st.evren

Üye
Merhaba, ben iki üç hafta öncesine kadar Photoshop cc 2019 sürümünü kullanıyordum (Windows 10'da) sonra bilgisayarı formatlamam gerekiyordu ve bende Windows 8.1 sürümünü kurdum. Photoshop 2019, Windows 8.1'e yüklenmiyormuş ben de 2020 sürümünü yükledim. Sonra yine YouTube kanalım için Thumbnail yapmam gerekiyordu yaptım ama textler 2019 sürümünde ki kadar kaliteli çıkmıyor ya da ben öyle hissediyorum. Yok mu bunun bir çözümü? Aşağıda eklediğim fotoğrafların birincisi 2020 diğeri 2019 ile yapılmıştır. Bence arada ki text kalitesi belli. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    166.8 KB · Görüntüleme: 14
  • 2.jpg
    2.jpg
    150.6 KB · Görüntüleme: 13

editizm

Moderatör
Moderatör
Merhaba, ben iki üç hafta öncesine kadar Photoshop cc 2019 sürümünü kullanıyordum (Windows 10'da) sonra bilgisayarı formatlamam gerekiyordu ve bende Windows 8.1 sürümünü kurdum. Photoshop 2019, Windows 8.1'e yüklenmiyormuş ben de 2020 sürümünü yükledim. Sonra yine YouTube kanalım için Thumbnail yapmam gerekiyordu yaptım ama textler 2019 sürümünde ki kadar kaliteli çıkmıyor ya da ben öyle hissediyorum. Yok mu bunun bir çözümü? Aşağıda eklediğim fotoğrafların birincisi 2020 diğeri 2019 ile yapılmıştır. Bence arada ki text kalitesi belli. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Kaliteye etki eden birçok unsur var. Örneğin, yazının boyutu, arka plandaki resmin rengi (koyu mu, açık mı), yazıya eklediğiniz gölgeler vs.

Mesela birinde yazıda gölge var, diğerinde yok. Bir resimde arkası daha açık bir renk diğerinde farklı. Birinde boyut büyük diğerinde küçük. İki tane aynı resim olsa ona göre daha kolay değerlendirilir. Ama burada kötü gözükmesinin sebebi yazıdaki gölde, arka plan rengi ve yazının küçük olması. Bunları bir ayarlamaya çalış. Daha sonra yine aynı mı olacak bakalım.

DaffyGraphic

Moderatör
Moderatör
gölge eklememişsin birine

Aynsı kalite gibi gözüküyor ikisi de, birine gölge eklemediğin için öyle gözüküyor olabilir, bu arada anlamadığım şey windows 8.1 e 2019 kurulmuyorken 2020 nasıl kuruluyor?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar