Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Adobe Premiere Aşırı Yavaş

aspectsiz

Üye
Merhabalar

Şekilde gördüğünüz gibi Premiere Felaket ötesi yavaş.
Yaptığım işlerim çoğu aşırı karmaşık ve büyük işler değil.
Sadece basit bir video(4k) bir kaç basit call out title kullanıyorum.
Program Orjinal Creative Clodu Kullanıyorum

Bilgisayarımın (WORKSTATION) ederi 140k'ya yakın
İşlemci : Intel(R) Xeon(R) Silver 4114 CPU @ 2.20GHz 2.19 GHz (2 işlemci)
Ram : 32,0 GB (kullanılabilir: 31,7 GB)
Ekran Kartı olarak : 1650 Super OC 8gb

Proxy kullanıyorum, Ramın heğsini veriyorum vesaire vesaire yapabileceğim herşeyi yapıyorum ama bu yavaşlık artık beni çıldırtıyor. Bir kaç saat geçti ve hala beyaz ekran bu şekilde bekliyorum.

Bu işle yaklaşık 9 senedir ilgilenmeme rağmen böyle bir sorunla bu bilgisayar dışında hiç bir yerde karşılaşmadım.

Var mı bir önerisi olan...
(Güncelemeler tamam)
(Renderer ayarladını değiştim)
(Media Cache Temizledim)

Bundan sonra premiere proyu silmeye ve bir daha kullanmama kararı aldım. Varsa önerebileceğiniz program onlara yönelmeyi düşünüyorum...

Siz daha tecrübelisiniz ama yine de yazılımın ekran kartı ile çalıştığından emin olmak için gpu hızlandırmasını açtığınızdan emin olun, ayrıca sorun windows 11 ile kaynaklı olabilir diye düşünüyorum, windows 11 kullanırken adobe premier pro çok sorun çıkarmıştı ve windows 10 da sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. Umarım düzelir ve keyifli çalışmaya devam edersiniz.

aspectsiz

Üye
Siz daha tecrübelisiniz ama yine de yazılımın ekran kartı ile çalıştığından emin olmak için gpu hızlandırmasını açtığınızdan emin olun, ayrıca sorun windows 11 ile kaynaklı olabilir diye düşünüyorum, windows 11 kullanırken adobe premier pro çok sorun çıkarmıştı ve windows 10 da sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. Umarım düzelir ve keyifli çalışmaya devam edersiniz.
Teşekkürler bu windows 11 saçmalığına bende istemeden dahil oldum ve firmanın bütün giriş çıkışları benim bilgisayarım üzerinden gerçekleşiyor. Bunları yeniden ayarlamak ölüm. Yoksa çoktan windows 10 sürümüne geri çevirmiştim.

Henüz bir çözüm bulamadım, bulursam ileteceğim teşekkürler.

Berk Yagiz

Üye
MAX Render kalitesi ve derinliği kullanıyorsanız bunlarsız deneyin,
Render alacığınız yer başka bir hdd ise dolu olup olmadığını kontrol edin,
Ekran kartı sürümlerinden kaynaklanıyorda olabilir eski sürümlere gidip tekrar deneyin

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar