Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Adobe Premiere Pro Scale Problemim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nukemts

Üye
Öncelikle selamlar, Premiere Pro kullanıcısı olarak yeni sayılırım. Projenin içerisinden video veya fotoğraf çektiğim zaman tek tek Effect Controls den el ile Scale yaparak yakınlaştırıp uzaklaştırıyorum görseli. Fakat Önizleme ekranında yaptığım değişiklik gösterilmiyor. Son keyfram'e ne koyduysam direk video içerisinde öyle gözüküyor. Biraz daha detaylı anlatmam gerekirse, fotoğrafın boyutu ilk keyfram de 100 sonuncusunda ise 130 yaptığımda bana önizleme ekranında direk 130lık kısmını gösteriyor ve hareket etmiyor.
Yalnız Position kısmında da ayarlama yaptığım da Scale kısmının çalıştığını fark ettim. Bir hata mı yoksa benim ayarlarımda olan bir problem mi acaba merak ediyorum.
Şimdiden çok teşekkürler...

ncl

Üye
Videonun Effects Controls kisminda Scale, Position, Rotation gibi degerleri degistirmeden once solda bulunan saat ikonuna basiniz. Muhtemelen mavi renkli olacaktir ve siz bastiginizda bir uyari verecek ve rengi griye donecektir. Scale kismindan ayarlamak yerine Timeline (Video fotograf gibi seyleri uzunlugunu ve yerini ayarladiginiz yer) uzerinde ayarlamak istediginiz videoya sag tiklayip (
"Fit scale to frame" veya "Fit video to frame" kismina basin. Otomatik olarak video buyuklugunu ayarlayacaktir.

nukemts

Üye
Videonun Effects Controls kisminda Scale, Position, Rotation gibi degerleri degistirmeden once solda bulunan saat ikonuna basiniz. Muhtemelen mavi renkli olacaktir ve siz bastiginizda bir uyari verecek ve rengi griye donecektir. Scale kismindan ayarlamak yerine Timeline (Video fotograf gibi seyleri uzunlugunu ve yerini ayarladiginiz yer) uzerinde ayarlamak istediginiz videoya sag tiklayip (
"Fit scale to frame" veya "Fit video to frame" kismina basin. Otomatik olarak video buyuklugunu ayarlayacaktir.
Selamlar tekrardan, keyfame atarken saat ikonuna tıklıyorum. Fotoğraf kullandığım zaman ekranda 5sn sabit bir görüntü olmasın diye zoom in veya zoom out atıyorum.
Ama boyutu büyük veya küçük gelen videolar için söylediğinizi uygulayacağım. Teşekkür ederim

• Beğendim
Tepkiler: ncl
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar