Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duyuru Ani kalite düşüşü

CarlosBG

Üye
Gençler size bir sorum var, şimdi ben premiere ile bir proje üzerinde çalıştım ve bitirdim sıra geldi renderlamaya, evet geldi diyorum çünkü bu kısım çok sancılı geçiyor her renderladıktan sonra video da en az 1 yada 2 saniye bazı yerlerde bozukluklar oluyor hayır video sağlam, açılıyor ama mesela çayır görüntüsü var tam o kısma gelince 1 saniye falan görüntü mozaikleşiyor gibi oluyor 1080p den bir anda 144p ye düşüyor gibi oluyor sonra geri düzeliyor ancak o kısım her zaman can sıkıcı oluyor ve bu durum önrek verdiğim çalı görüntüsünde değil herhangi bir yerde olabiliyor. Sizce bu problem neyden kaynaklı ? birçok yöntem denedim. Farklı biçimlerde renderladım, AME kullanmayı denedim, vs. fakat bir türlü çözemedim yardımcı olur musunuz ?

Donanımsaldır dicem donanımın yeterli olduğunu düşünüyorum;
RX 5700xt
R5 3600
3200Mhz 2x8 Ram

Kullandığım program lisanslıdır.

editizm

Moderatör
Moderatör
Yaşamış olduğun problemin çözümünü tam olarak bilmemekle beraber, ufak bir bilgi vereceğim. Bugün yaklaşık 700 mblık bir video renderladım. Render alırken ilk kez karşıma bir uyarı penceresi çıktı. Belirli bir frame aralığını render alamadığına dair bir uyarı verdi program. Sonra o aralıklardaki efektleri, geçiş vs. kaldırdım. Sonra tekrar render aldım ve hata ortadan kalktı. Diyeceğim o ki, bazen bir efekt ya da video üzerindeki ufak bir değişiklik renderı sıkıntıya sokabiliyor. Kullandığın efektleri, ayarları ve diğer program içerisindeki kullandığın bazı ufak tefek ayarları değiştirmeyi dene. Belki seni çözüme ulaştıracaktır. Eğer hala devam ederse, programı açarken "ALT" tuşuna basılı tutup ayarları sıfırlayabiliyorsun. Birde onu dene istersen (ama önce araştır nasıl yapıldığını). Umarım forumdan bilen biri çıkar. Hiç bu işlemleri yapmadan çözmüş olursun.

İyi forumlar :)

Fbr

Üye
Bro kısa bir video dene onda da aynı şekilde oluyorsa bozuk videoyu tekrar handbrake ile renderlayıp tekrar düzenlesene. Bende de belirsiz zaman aralığında bir iki saniye önceki kareyi alıp o an gösteriyordu. Handbrake ile çözdüm. Ama her defasında hand brakelemek biraz can sıkıcı. Farklı çözümü olan varsa bende beklerim :D

CarlosBG

Üye
Yaşamış olduğun problemin çözümünü tam olarak bilmemekle beraber, ufak bir bilgi vereceğim. Bugün yaklaşık 700 mblık bir video renderladım. Render alırken ilk kez karşıma bir uyarı penceresi çıktı. Belirli bir frame aralığını render alamadığına dair bir uyarı verdi program. Sonra o aralıklardaki efektleri, geçiş vs. kaldırdım. Sonra tekrar render aldım ve hata ortadan kalktı. Diyeceğim o ki, bazen bir efekt ya da video üzerindeki ufak bir değişiklik renderı sıkıntıya sokabiliyor. Kullandığın efektleri, ayarları ve diğer program içerisindeki kullandığın bazı ufak tefek ayarları değiştirmeyi dene. Belki seni çözüme ulaştıracaktır. Eğer hala devam ederse, programı açarken "ALT" tuşuna basılı tutup ayarları sıfırlayabiliyorsun. Birde onu dene istersen (ama önce araştır nasıl yapıldığını). Umarım forumdan bilen biri çıkar. Hiç bu işlemleri yapmadan çözmüş olursun.

İyi forumlar :)
Tavsiyen için teşekkür ederim. videomu tekrar gözden geçirdim aslında hatanın olduğu kısımlarda efekt ve benzeri bir detay yoktu yani durduk yere böyle can sıkıcı şeyler oldu. Şimdilik göze çok batmıyor durumu kabullendim gibi yine de çözümü bulabilirsem çok iyi olur. Programı sıfırlamayı açıkçası çok sıcak gözle bakmıyorum çünkü bayadır bu program ile çalışıyorum ve içinde yaptığım önemli ayarlar var.

CarlosBG

Üye
Bro kısa bir video dene onda da aynı şekilde oluyorsa bozuk videoyu tekrar handbrake ile renderlayıp tekrar düzenlesene. Bende de belirsiz zaman aralığında bir iki saniye önceki kareyi alıp o an gösteriyordu. Handbrake ile çözdüm. Ama her defasında hand brakelemek biraz can sıkıcı. Farklı çözümü olan varsa bende beklerim :D
Oluşturmaya çalıştığım video aslında çok büyük değil ortalama 2 - 2.30 dakika büyüklüğünde, mmv tarzında. Video u Premiere'den exportlamadan nasıl handbrake e aktarabilirim ? yardımcı olur musun. Çünkü video ya export atınca o bozukluklar olmaya başlıyor, dediğim gibi sequence deki prewiew kısmında video hem daha kaliteli duruyor hem de bu tarz sorunlar hiç olmuyor. Artık en sonunda bir kayıt programı ile prewiew kısmını kayda alıcam :LOL:

Fbr

Üye
Oluşturmaya çalıştığım video aslında çok büyük değil ortalama 2 - 2.30 dakika büyüklüğünde, mmv tarzında. Video u Premiere'den exportlamadan nasıl handbrake e aktarabilirim ? yardımcı olur musun. Çünkü video ya export atınca o bozukluklar olmaya başlıyor, dediğim gibi sequence deki prewiew kısmında video hem daha kaliteli duruyor hem de bu tarz sorunlar hiç olmuyor. Artık en sonunda bir kayıt programı ile prewiew kısmını kayda alıcam :LOL:
mmv değilde mp4 alabiliyorsan daha sağlıklı olur. Birde premiereden çıkmadan hand brake atılmıyor :DDDD 2 dk ise video ham halini at handbrake e. Bi dene. Birde formatı değiştirip dene tabi dormatı kayıt esnasında yapsan daha iyi olur :D

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar