Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

bir videonun hız ayarlarıyla nasıl animasyonlu bir şekilde oynayabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Başlık belki karmaşık ama hani bir videoyu yavaşça ağırlaştırmak veya hareketsiz yapmak istiyorum. (ses te dahil) ne yapmam lazım

editizm

Moderatör
Moderatör
Eğer istediğin slow motion yapmaksa onu anlatıyorum

1.adım.png

2.adım.png

Eğer videonu hareketsiz hale getirmek istiyorsan, timeline daki oynatma kafasını videonu durdurmak istediğin yere getir ve videon seçili haldeyken mouse a sağ tıkla ardından " Add Frame Hold" seçeneğine tıkla. Ondan sonra, durdurduğun video sahnesini aynı fotoğraf gibi bir üst katmana atacaktır. Ya da direk fotoğraf halini almak istersen Program monitöründe sağ aşağıda fotoğraf makine simgesi var. Export frame. Ona basarsan da fotoğrafını çekersin o anın.

Yavaşça ağırlaştırmak istiyorsan da, timeline da videoları 2 ye ya da 3 e bölersin. O böldüğün kısımların speed duration değerlerini değiştirirsin.

Bu arada tüm bunların kısayolu ise sadece "R" tuşuna basmaktır. R tuşuna bas ve videonu en sonundan tut. Sola çekersen videonun hızı azalır yani slow motion olur. Sağa çekersen de videon hızlanır. Fps değerlerine dikkat et. Çok yavaşlatırsan eğer video takılmaya başlar ve akıcılığı bozulur.

Biraz detaylı oldu ama umarım yardımcı olur.

İyi çalışmalar :)

Eğer istediğin slow motion yapmaksa onu anlatıyorum

Ekli dosyayı görüntüle 1574

Ekli dosyayı görüntüle 1575

Eğer videonu hareketsiz hale getirmek istiyorsan, timeline daki oynatma kafasını videonu durdurmak istediğin yere getir ve videon seçili haldeyken mouse a sağ tıkla ardından " Add Frame Hold" seçeneğine tıkla. Ondan sonra, durdurduğun video sahnesini aynı fotoğraf gibi bir üst katmana atacaktır. Ya da direk fotoğraf halini almak istersen Program monitöründe sağ aşağıda fotoğraf makine simgesi var. Export frame. Ona basarsan da fotoğrafını çekersin o anın.

Yavaşça ağırlaştırmak istiyorsan da, timeline da videoları 2 ye ya da 3 e bölersin. O böldüğün kısımların speed duration değerlerini değiştirirsin.

Bu arada tüm bunların kısayolu ise sadece "R" tuşuna basmaktır. R tuşuna bas ve videonu en sonundan tut. Sola çekersen videonun hızı azalır yani slow motion olur. Sağa çekersen de videon hızlanır. Fps değerlerine dikkat et. Çok yavaşlatırsan eğer video takılmaya başlar ve akıcılığı bozulur.

Biraz detaylı oldu ama umarım yardımcı olur.

İyi çalışmalar :)
Çok bişi anlamadım ama sanırım istediğim cevabı aldım saol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar