Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Grafik Tasarım için lise

Merhaba ben lise 2 öğrencisiyim. Grafik tasarım okumak istiyorum programlar konusunda kendimi geliştirmeye başladım. Ama şunu öğrendim ki sanırım eşit ağırlık okumak gerekiyormuş. Ben sayısal seçtim ve sayısal yeteneğim var. Sayısal okuyup grafik tasarım okuyabilir miyim ?

palado

Üye
Web sitesi
twitter.com
Ben grafik tasarımla ilgili yaptığım işlerde kimse lise vs. sormadı bence onun için üniversitesini okumayada gerek yok,çizim yapacaksan gerekebilir belki ama onun dışındaki her şey internette var

palado

Üye
Web sitesi
twitter.com
profesyonel olarak mı yapıyorsun peki bu işi
Grafik tasarıma şuan vakit ayırmıyorum normalden birazcık üst düzeyde oldugumu düşünüyorum ve bana thumbnaiş yapıp para kazanmama çok yeterli oluyor genelde editlediğim videolarda kapak fotoğraflarında ben tasarlıyorum.

brnvlts84

Üye
Merhaba ben lise 2 öğrencisiyim. Grafik tasarım okumak istiyorum programlar konusunda kendimi geliştirmeye başladım. Ama şunu öğrendim ki sanırım eşit ağırlık okumak gerekiyormuş. Ben sayısal seçtim ve sayısal yeteneğim var. Sayısal okuyup grafik tasarım okuyabilir miyim ?
Bir rehberlikçi ve pc ile ilgili biri olarak sorunun muhatabı sayılırım. Öncelikle grafik tasarımı gerçekten güzel bir alan. Grafik tasarımı 4 yıllık eşit ağırlık puanı ile alıyor 2 yıllıksa tyt puanı ile alıyor. Sayılsalcıymışsın ne güzel sana tavsiyem bilgisayar müh. alanına yönelmen. Hem yazılım eğitimi alır hem de grafik tasarımı alanında kendini uzmanlaştırırsın. Grafik tasarımı bölümünü niye tavsiye etmedin diye soracak olursan eğer özel sektörde iş sıkıntısı yaratır sana. Bilgisayar müh. diploması ve grafik tasarımı alanında uzmanlaşmak sana daha iyi kapılar açar.

Son düzenleme:
Bir rehberlikçi ve pc ile ilgili biri olarak sorunun muhatabı sayılırım. Öncelikle grafik tasarımı gerçekten güzel bir alan. Grafik tasarımı 4 yıllık eşit ağırlık puanı ile alıyor 2 yıllıksa tyt puanı ile alıyor. Sayılsalcıymışsın ne güzel sana tavsiyem bilgisayar müh. alanına yönelmen. Hem yazılım eğitimi alır hem de grafik tasarımı alanında kendini uzmanlaştırırsın. Grafik tasarımı bölümünü niye tavsiye etmedin diye soracak olursan eğer özel sektörde iş sıkıntısı yaratır sana. Bilgisayar müh. diploması ve grafik tasarımı alanında uzmanlaşmak sana daha iyi kapılar açar.
tamamdır çok teşekkür ederim dikkate alacagım

Merhabalar, ben sözelciyim Grafik tasarım işin sayısal yada eşit ağırlık okumana gerek yok. Şuan bakmış olduğu direkt ad olarak Grafik Tasarım bölümü sanırım Ankara'da var bende aynı durumdaydım.
Fakat Görsel İletişim Tasarımı bölümlerine bir göz at Grafik Tasarıma göre çok çok daha kapsamlı bir bölüm ve sözel bir bölümdür. Bu bölümün Güzel Sanatlar Fakültesinde olan nüanslarını tercih etmeni öneririm.

Örneğin : Ankara Yıldırım Beyazıt -Görsel İletişim Tasarımı
Sakarya Üniversitesi - Görsel İletişim Tasarımı
gibi gibi tüm okullar aklıma gelmiyor şuan

Ben Sakarya'dayım İletişim Tasarımı okuyorum bu bölümü de sözel anlamda Grafik Tasarım okumak istiyorsan değerlendirebilirsin.
Görsel İletişim tasarımı ilk seçeneğin olsun ama...

kankam yaparsın eğer diploma senin için önemliyse odtünün bir sitesi var ordan birkaç grafik tasarım eğitimine gir
site: bilgeis.net

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar