Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru HDD Olmadan Formatlama

AlppElla

Üye
Hocamlar merhaba bilgisayarımı formatlayacağım 1 adet ssd 1 adet hdd var. Ama işimle ilgili olan her şeyi hdd de tutuyorum hdd mi çıkarıp ssd üzerinden pc yi formatladığımda hdd deki dosyalarımı geri taktığımda görebilir miyim? (windows ssd üzerine kurulu) Biraz karışık anlattım umarım anlamışsınızdır.

Darkn

Üye
Hocamlar merhaba bilgisayarımı formatlayacağım 1 adet ssd 1 adet hdd var. Ama işimle ilgili olan her şeyi hdd de tutuyorum hdd mi çıkarıp ssd üzerinden pc yi formatladığımda hdd deki dosyalarımı geri taktığımda görebilir miyim? (windows ssd üzerine kurulu) Biraz karışık anlattım umarım anlamışsınızdır.
Merhaba,hdd yi illa çıkarmanıza gerek yok.Eğer ssd diskinizin hangisi olduğunu biliyorsanız sadece onu seçerek formatlayabilirsiniz.Ama garanti olsun diyorsanız hdd çıkarıp format atabilirsiniz.Her 2 türlüde hdd verileri silinmez.

Kennedy

Moderatör
Moderatör
ssd'leri formatlamak önerilen bir şey değil, sağlığı için çok zararlı. ama illa atacaksan arkadaşın dediği gibi hdd çıkarmadan da yapabilirsin.

AlppElla

Üye
Merhaba,hdd yi illa çıkarmanıza gerek yok.Eğer ssd diskinizin hangisi olduğunu biliyorsanız sadece onu seçerek formatlayabilirsiniz.Ama garanti olsun diyorsanız hdd çıkarıp format atabilirsiniz.Her 2 türlüde hdd verileri silinmez.
Hocam bundan yaklaşık 1 sene önce öyle formatlamıştım fakat istediğim verimi alamadım tam anlamıyla sıfırlanmış gibi değildi şimdi sıfırdan temiz bir kurulum yapmak istiyorum.

AlppElla

Üye
ssd'leri formatlamak önerilen bir şey değil, sağlığı için çok zararlı. ama illa atacaksan arkadaşın dediği gibi hdd çıkarmadan da yapabilirsin.
Ewet sağlığına bakmıştım yaklaşık 3-4 ay önce %40 civarlarındaydı. Önceden sadece ssd yi formatlamıştım şimdi yeni m2 ssd aldım windowsu sıfırdan ona kuracağım

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar