Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru İyi bir Youtube kanalı nasıl olmalı(Eğitim kanalı için) ?

ömerfk53

Üye
Ben 18 yaşında biriyim Youtube kanalı oluşturma fikrim var .Bu sorunun cevapları benim kanalımın şekillenmesinde önemli bir yer kaplayacağını düşünüyorum.Fikirlerinizi yazarsanız mutlu olurum.

kaane

Üye
Web sitesi
youtube.com
Eğitim kanallarının videoları genelde uzun olur, uzun videolarda güzel ve eğlenceli bir performans göstermeye çalışın. Dikkat etmeniz gereken tüm noktalar Onur Naci Öztürkler hocamızın kanalında zaten mevcut ama ben yine de bir özet geçeyim. Küçük resme ve başlığa kesinlikle dikkat edilmeli, daha iyi küçük resim ve başlığa sahip videolar normalden en az 5-10 kat daha çok izleniyor. Ardından başta da bahsettiğim gibi videonuzun içeriğinde güzel bir montaj yapmaya çalışın, aksın gitsin yani kısaca. Bir başka önemli detay da ses ve kamera eğitim kanalı için, çünkü bir şey anlatırken sizi dinliyorlar ve size bakıyorlar çünkü eğitim kanalısınız ve anlatıyorsunuz :D Diğer şeyler de zaten normal YouTube kanallarında yapılması gereken şeyler, onlara dediğim gibi hocamızın kanalından bakabilirsiniz. Hatta kendisini örnek almalısınız bence, çünkü en başarılı eğitim kanallarının başında geliyor.

ömerfk53

Üye
Eğitim kanallarının videoları genelde uzun olur, uzun videolarda güzel ve eğlenceli bir performans göstermeye çalışın. Dikkat etmeniz gereken tüm noktalar Onur Naci Öztürkler hocamızın kanalında zaten mevcut ama ben yine de bir özet geçeyim. Küçük resme ve başlığa kesinlikle dikkat edilmeli, daha iyi küçük resim ve başlığa sahip videolar normalden en az 5-10 kat daha çok izleniyor. Ardından başta da bahsettiğim gibi videonuzun içeriğinde güzel bir montaj yapmaya çalışın, aksın gitsin yani kısaca. Bir başka önemli detay da ses ve kamera eğitim kanalı için, çünkü bir şey anlatırken sizi dinliyorlar ve size bakıyorlar çünkü eğitim kanalısınız ve anlatıyorsunuz :D Diğer şeyler de zaten normal YouTube kanallarında yapılması gereken şeyler, onlara dediğim gibi hocamızın kanalından bakabilirsiniz. Hatta kendisini örnek almalısınız bence, çünkü en başarılı eğitim kanallarının başında geliyor.
Fikriniz için teşekkürler . Onur Naci Öztürkü takip ediyorum farklı fikirler çıkabilir diye soruyorum .

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar