Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

⚠️ Kafaüstü, Kulaküstü Kulaklık Arıyorum

Web sitesi
www.instagram.com
Dostlar selamlar. Umarım ailenizin, sizin, sevdiklerinizin keyfi ve sağlığı yerindedir.
Uzun süredir bi kulaklık almayı planlıyorum. En başta evde kullanmak için falan kablolu bir şeyler baktım, bir sürü model vardı. Fakat kabloluyu sadece evde kullanabilirdim, ben de kablosuz modellere baktım ve kulaküstü bi kablosuz kulaklık almaya karar verdim. Ama hangi modeli alsam karar veremedim. Bütçem 500₺ ve altı. Yani belki bu dönemde bi kulaklık için pek iyi bir bütçe değil fakat n’apalım yaw😅 Sizin de önerilerinizi almak isterim, kullandığınız bir ürün olursa çok daha iyi olabilir. Bu kulaküstü olanların 2 türü oluyor: bi kulağı içine alanlar1B1AAB38-DE80-4203-8DC5-03FA25CA459E.jpeg
Bunun gibi. Bir de kulağın üstüne oturan tipler var: 0794267E-3BAB-4318-A69C-2FB7953EA0AF.pngBu şekilde. Ben iki şekil olanlara da ok’im. Bunlara göre bi öneri yaparsanız sevinirim. Şimdiden sağolun, aşağıda tartışalım:)

Hewexy

Üye
Dostlar selamlar. Umarım ailenizin, sizin, sevdiklerinizin keyfi ve sağlığı yerindedir.
Uzun süredir bi kulaklık almayı planlıyorum. En başta evde kullanmak için falan kablolu bir şeyler baktım, bir sürü model vardı. Fakat kabloluyu sadece evde kullanabilirdim, ben de kablosuz modellere baktım ve kulaküstü bi kablosuz kulaklık almaya karar verdim. Ama hangi modeli alsam karar veremedim. Bütçem 500₺ ve altı. Yani belki bu dönemde bi kulaklık için pek iyi bir bütçe değil fakat n’apalım yaw😅 Sizin de önerilerinizi almak isterim, kullandığınız bir ürün olursa çok daha iyi olabilir. Bu kulaküstü olanların 2 türü oluyor: bi kulağı içine alanlarEkli dosyayı görüntüle 1391
Bunun gibi. Bir de kulağın üstüne oturan tipler var: Ekli dosyayı görüntüle 1392Bu şekilde. Ben iki şekil olanlara da ok’im. Bunlara göre bi öneri yaparsanız sevinirim. Şimdiden sağolun, aşağıda tartışalım:)
Mik olcak mı

editizm

Moderatör
Moderatör
Uzun süredir bi kulaklık almayı planlıyorum. En başta evde kullanmak için falan kablolu bir şeyler baktım, bir sürü model vardı. Fakat kabloluyu sadece evde kullanabilirdim, ben de kablosuz modellere baktım ve kulaküstü bi kablosuz kulaklık almaya karar verdim. Ama hangi modeli alsam karar veremedim. Bütçem 500₺ ve altı. Yani belki bu dönemde bi kulaklık için pek iyi bir bütçe değil fakat n’apalım yaw😅 Sizin de önerilerinizi almak isterim, kullandığınız bir ürün olursa çok daha iyi olabilir. Bu kulaküstü olanların 2 türü oluyor: bi kulağı içine alanlarEkli dosyayı görüntüle 1391
Bunun gibi. Bir de kulağın üstüne oturan tipler var: Ekli dosyayı görüntüle 1392Bu şekilde. Ben iki şekil olanlara da ok’im. Bunlara göre bi öneri yaparsanız sevinirim. Şimdiden sağolun, aşağıda tartışalım:)

Kablosuz kulaklık kullanmadım ama kablolu olarak yaklaşık 6 aydır kullandığım bir kulaklığı önerebilirim. Bu arada kablolu kulaklığı da dışarıda kullanabilirsin. Ne olacak ki ahaha

Bu kulaklığı hem hoparlör hem de kulaklık yerine kullanabilirsin. Kulaklığı takmadan sesi %50 lerde dışarıya güzel bir ses veriyor. Ama kulaklığı taktıktan sonra senin hayatla bağlantın kesiliyor. Kulaklık dışardan 0 ses alıyor. Tamamen oyunun ya da müziğin, filmin sesini alıyorsun. Çok mükemmel bir hissiyatı var. RGB aynı zamanda, mikrofonu üstündeki tuştan kapatıp açabiliyorsun. Onun dışında ses kalitesi çok iyi. Baslar tizler harika. Öneririm. Aşağıya da linkini bırakıyorum.

Önereceğim kulaklık: James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround Rgb Gaming Kulaklık

Emiirr

Üye
Hocam selamlar, öncelikle dB olarak yüksek olan ve ohm değeri yani empedansı yüksek kulaklıklar tercih edebilirsiniz.(tabi her yüksek desibel kaliteli ses anlamına gelmez). Tavsiyem 98 ve üstü, ideal olan 105 veya 102

Kablolu seçerseniz eğer*
16, 24 ve 32 ohm arası değerler tercihler sizin için uygun olur.
Empedansın işlevi çıkıştaki hassasiyeti ayarlamaktır, empedans yükseldikçe hassasiyet azalır, sesler bir filtreden çıkmış gibi temizdir fakat detaylar azalır. Empedans azaldıkça detay sesler ve hassasiyet artar, ancak kaynaktan gelen ses iyi değilse ses bozulmaya uğrayabilir.
Düşük empedans daha küçük cihazlar ile daha yüksek ses verebilir, aynı zamanda detay sesler de daha fazla olabilir (ses kaydındaki kalite ve kbps değeri de önemli.)

Ses aralığına yani frekansa gelecek olursak genellikle kulaklıklar 20-20.000 Hz arasında değişir. Ama derseniz ki ben daha fazla zevk almak istiyorum seslerden o zaman geniş aralıklı bant seçebilirsiniz 5 -20.000 , 10 - 25.000 gibi aralıklar tavsiyemdir. Tabi sağlıklı insan kulağı 20-20.000 aralığını duyar :)
Şimdi ben şahsen yukarıdaki özelliklere sahip bir kulaklık kullanıyorum * ama ben kulakiçi kulaklık kullanıyorum :). Gayet memnunum.

Eğer derseniz ki : "Peki sen ne alırdın ? " sanırım Sennheiser ,Marshall veya Beats tercih ederdim. Biraz daha uygun fiyatlı ürün isterseniz Jbl, Sonny.Yine de aklınıza takılan bir şey varsa sorabilirsiniz :)

Son düzenleme:
Kablosuz kulaklık kullanmadım ama kablolu olarak yaklaşık 6 aydır kullandığım bir kulaklığı önerebilirim. Bu arada kablolu kulaklığı da dışarıda kullanabilirsin. Ne olacak ki ahaha

Bu kulaklığı hem hoparlör hem de kulaklık yerine kullanabilirsin. Kulaklığı takmadan sesi %50 lerde dışarıya güzel bir ses veriyor. Ama kulaklığı taktıktan sonra senin hayatla bağlantın kesiliyor. Kulaklık dışardan 0 ses alıyor. Tamamen oyunun ya da müziğin, filmin sesini alıyorsun. Çok mükemmel bir hissiyatı var. RGB aynı zamanda, mikrofonu üstündeki tuştan kapatıp açabiliyorsun. Onun dışında ses kalitesi çok iyi. Baslar tizler harika. Öneririm. Aşağıya da linkini bırakıyorum.

Önereceğim kulaklık: James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround Rgb Gaming Kulaklık

Şahsi kendi kullandığım kulaklığı sizlere tanıtayım hem jamiryo abimizin tanıttığından daha iyi olarak gördüm ama tabi kişisel bir mesele
Rampage RM K5 adlı kulaklık
İnceleme videosu :
videonun ilerliyen kısımlarında ( 6:10 ) mikrofon testi var ve emin olabilirsin ki sırf o paraya sadece o mikrofonu için bile alınabilir.

Ürün : İyi Forumlar.

Web sitesi
www.instagram.com
@sametstreef @Jaaamiryooo Kardeşlerim ben kablosuz, müzik dinlemek için 500₺ altı bir kulaklık sordum, kablolu veya gaming kulaklık önermenizin alemi yok. Kablolu kulaklık evde kullanılmıyor dışarıda nasıl kullanılsın? Gaming’e gelirsek, dışarıda dinlemek imkansız zaten. Ayrıca başına “Gaming” ibaresi gelen nerdeyse tüm ürünler kazıktır.
Gaming ürün pişmanlıktır.
@Kebabayt knk mik çok önemli değil, olmasa da olur, olursa daha iyi olur diyelim :) @Emirr12 kanka verdiğin bilgiler için çok sağol, yüksek desibelli tercih et demişsin fakat ben iPhone’un kutusundan çıkan dandirik kulaklıkla bile %60 seviyesini falan geçmiyorum. Bir de bahsettiğin markaların hangi modellerini önereceğini az çok biliyorum, baya araştırdım fakat bir de sen söylersen iyi olur :)

Hewexy

Üye
@sametstreef @Jaaamiryooo Kardeşlerim ben kablosuz, müzik dinlemek için 500₺ altı bir kulaklık sordum, kablolu veya gaming kulaklık önermenizin alemi yok. Kablolu kulaklık evde kullanılmıyor dışarıda nasıl kullanılsın? Gaming’e gelirsek, dışarıda dinlemek imkansız zaten. Ayrıca başına “Gaming” ibaresi gelen nerdeyse tüm ürünler kazıktır.
Gaming ürün pişmanlıktır.
@Kebabayt knk mik çok önemli değil, olmasa da olur, olursa daha iyi olur diyelim :) @Emirr12 kanka verdiğin bilgiler için çok sağol, yüksek desibelli tercih et demişsin fakat ben iPhone’un kutusundan çıkan dandirik kulaklıkla bile %60 seviyesini falan geçmiyorum. Bir de bahsettiğin markaların hangi modellerini önereceğini az çok biliyorum, baya araştırdım fakat bir de sen söylersen iyi olur :)
tavsiye etceğim kulaklık
peki telefon için mi bilgisayar için mi????

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar