Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kurumsal iş crack program ile yapılır mı?

Kyream

Üye
Merhabalar! Başlıktan da görebileceğiniz üzere zamanında araştırmış olduğum ancak tam bir yanıt bulamadığım bir soru ile beraberiz.
Kurumsal bir iş, crack program ile yapılır mı? Sorusu.
Öncelikle bu kendi fikrimdir:
Kurumsal bir iş (buradaki kastım büyük, özel bir şirkete(örneğin Nike) bir animasyon yapılması gerekiyor ve ilan açılmış. Biz de başvuru yapıyoruz ve kabul edildikten sonra bize yapmamız gereken şeyleri söylüyorlar.) Yaparken kullandığımız program (mesela After Effects olsun) crack olsa dahi bir problem teşkil etmeyecektir, sonuçta ortaya bir ürün koyuyoruz ve o ürün için telif söz konusu oluyor. (İşte kullanılan efektler vs vs gibi)

Ben bu şekilde düşünmekteyim, düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayınız. <3

Bence bu şekilde işler için crack kullanılmamalı, öğrenmek için hadi neysede, yani bence bnu tarz işlerde lisanslı kullanılmalı

Eğer yaptığın işten para alıyorsan aldığın paranın hayrını görmezsin diye düşünüyorum. Ne alaka kardeşim diyen bir sürü kullanıcı olabilir ama öyle maalesef.. Çünkü bu işi parasını vererek yapanlara çok büyük bir haksızlık olarak görüyorum ben..

Merhabalar! Başlıktan da görebileceğiniz üzere zamanında araştırmış olduğum ancak tam bir yanıt bulamadığım bir soru ile beraberiz.
Kurumsal bir iş (buradaki kastım büyük, özel bir şirkete(örneğin Nike) bir animasyon yapılması gerekiyor ve ilan açılmış. Biz de başvuru yapıyoruz ve kabul edildikten sonra bize yapmamız gereken şeyleri söylüyorlar.) Yaparken kullandığımız program (mesela After Effects olsun) crack olsa dahi bir problem teşkil etmeyecektir, sonuçta ortaya bir ürün koyuyoruz ve o ürün için telif söz konusu oluyor. (İşte kullanılan efektler vs vs gibi)

Fikrimce evet bir sonuç elde edilir ve iş tamamlanır ama crack yazılım uzun vadede problem çıkarır.

Neco

Moderatör
Moderatör

eğer kendi çapında iş yapacaksan belki olabilir. ama iş büyükse yada başka popüler kişilerin işleri yapılacaksa lisans alman faydana olur yoksa başına bela olur

osmanyigit8

Moderatör
Moderatör
Web sitesi
www.youtube.com
Yaptığın işlerden güzel kazançlar elde edip hala lisanssız kullanmaya devam etmek saçma olur benim fikrim iyi para kazanıyorsan o lisans parasını ödeyip orijinal kullanmak

Bu programdan para kazanıyorsanız ve aylık olarak bunun parasını çıkarabiliyorsan lisanslı al işini gör. Gidip zaten adobenin eklentileri vesaire varken tek tek neden uğraşasın en güzel şeyler vardır içinde..

Ama aylık olarak kazandığı para ile programın parasını ödemek için çalışıyorsan gerek yok sonuç olarak yaptığın iş demiyor ki bu lisanssız programla yapıldı işte kullanamazsın falan, öyle bir şey yok uzun süredir crack program kullanıyorum. Belirli bir standartı yakalarsam aylık olarak bende geçerim lisanslıya :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar