Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lyrics video telif

can.geri

Üye
Arkadaşlar lyrics video yaptığım bi kanalım vardı videoları hazırlayıp saatlerce uğraşmama rağmen YouTube telif hakkı talebi diye bi şey geldi ve bütün videolarımı silmek zorunda kaldım ne yapmalıyım ki telif yemeyeyim? Sanatçıların isimlerini sosyal medya platformlarını açıklamaya koymama rağmen! Ayrıca videoyu yüklerken sanatçı içeriğinin YouTube’da kullanılmasına izin veriyor diyor.

Son düzenleme:

Kennedy

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar lyrics video yaptığım bi kanalım vardı videoları hazırlayıp saatlerce uğraşmama rağmen YouTube telif hakkı talebi diye bi şey geldi ve bütün videolarımı silmek zorunda kaldım ne yapmalıyım ki telif yemeyeyim? Sanatçıların isimlerini sosyal medya platformlarını açıklamaya koymama rağmen! Ayrıca videoyu yüklerken sanatçı içeriğinin YouTube’da kullanılmasına izin veriyor diyor.
Sadece para kazanmanı etkileyecek bir şey bu, videoları kaldırmana gerek yoktu.

Kennedy

Moderatör
Moderatör
yani hiç para kazanamazmıydım? Yoksa az mı kazanırdım normalden?
videonda telif hakkı hak talebi varsa eğer zaten bunun bildirimini alırsın, yani o içeriğin sahibi senin kanalındaki videodan para kazanacak ama sen kazanamayacaksın. Tabii ki bu video yüklemene engel değil herhangi bir sorun da yaşamazsın, sadece para kazanamazsın o videolardan o kadar. para kazanabilmek için özgün içeriğin olması gerekiyor ya da bazı video editörlerinin yaptığı gibi telifsiz şarkı, müzik kullanıp kendinden bir şeyler katman gerekiyor.

can.geri

Üye
videonda telif hakkı hak talebi varsa eğer zaten bunun bildirimini alırsın, yani o içeriğin sahibi senin kanalındaki videodan para kazanacak ama sen kazanamayacaksın. Tabii ki bu video yüklemene engel değil herhangi bir sorun da yaşamazsın, sadece para kazanamazsın o videolardan o kadar. para kazanabilmek için özgün içeriğin olması gerekiyor ya da bazı video editörlerinin yaptığı gibi telifsiz şarkı, müzik kullanıp kendinden bir şeyler katman gerekiyor.
Evet ama unique vibes gibi ya da dope lyrics gibi kişiler milyon aboneye sahip günde üç video atıyorlar bu işten para kazanmıyorlarsa neden devam ediyorlar? Şarkıların lisansını falan mı satın alıyorlar?

Kennedy

Moderatör
Moderatör
Evet ama unique vibes gibi ya da dope lyrics gibi kişiler milyon aboneye sahip günde üç video atıyorlar bu işten para kazanmıyorlarsa neden devam ediyorlar? Şarkıların lisansını falan mı satın alıyorlar?
unique vibes kanalının açıklamalarına baksaydın demek istediğimi anlardın sana aktarıyorum;
- I don't own the music in this video. Please contact the artist/label if you want to use it. If you need a song removed from my channel, please contact me here: hello@uniquevbs.com
bu texti kendin çeviremezsen eğer çeviriye yapıştırıp oku demek istediğimi daha iyi anlarsın. para kazanmıyorlarsa muhabbetine gelirsekte, kanalın sahibinin sağlam bir kitlesi var ve bunu youtube dışında herhangi bir yerde kazanca dönüştürmesi çok olası, gördüğüm kadarıyla bir web sitesinden kendi ürünlerini de satıyorlarmış, Yani işin aslı bu.

can.geri

Üye
O yazının aynısını ben de yazdım. Evet kendisinin bir mağazası var onu ben de gördüm ama madem sadece mağazadan kazanıyor neden lyric video düzenlemeye devam ediyor onun yerine mağazası hakkında reklamlar yapsın ya da onla alakalı içerik üretsin. Neden bu kadar uğraşıyor ki?
Bir de ben YouTube yükleme kısmındayken sanatçı şarkısını kullanmama izin veriyor. Ama telif hakkı kısmına geldiğimde bütün videolarım için telif hakkı uyarıları çıkıyor.

Kennedy

Moderatör
Moderatör
O yazının aynısını ben de yazdım. Evet kendisinin bir mağazası var onu ben de gördüm ama madem sadece mağazadan kazanıyor neden lyric video düzenlemeye devam ediyor onun yerine mağazası hakkında reklamlar yapsın ya da onla alakalı içerik üretsin. Neden bu kadar uğraşıyor ki?
Bir de ben YouTube yükleme kısmındayken sanatçı şarkısını kullanmama izin veriyor. Ama telif hakkı kısmına geldiğimde bütün videolarım için telif hakkı uyarıları çıkıyor.
istisnalar olabilir, hak sahibinin para kazanılmasına izin verdiği şeyler olabilir yani hiçbir videodan para kazanmıyordur demiyorum. Ama duruma bakılırsa senin seçimlerinin hepsi telifli ve içeriğinden para kazanmayı çok istiyorsun, yani bunun için daha olanaklı bi kategori seçebilirsin bunun başka bir çözümü yok, şarkıların/müziklerin slowed versiyonlarını görmüşsündür, o gibi durumlarda youtube yakalayamayabiliyor para kazanma açık şekilde kalabiliyor ama daha sonra bir sorun çıkarır mı çıkarmaz mı bilemiyorum.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar