Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Odaya göre ışık önerisi

burakyvzzx

Üye
Merhaba dostlar bilgisayar salonda duruyor çünkü ayrı bir odam maalesef yok. Bilgisayar direk duvarın bitişiğinde duruyor dibimde de zaten cam var webcam buyuzden yüzümü genellikle karanlık alıyor. Yüzümü daha aydınlık tutucak işim bittiği zaman kolayca kaldirabileceğim bir ışık arıyorum göz atarken buna denk geldim tavsiye öneri alabilir miyim. fotoğraf da göründüğü üzere alanım son derecede dar ve kısıtlı. Başka öneriler fikirlerde alabilirim teşekkürler.

Not olarak : gösterdiğim köşelere koymayı düşünüyorum birtane kırmızı kutunun olduğu yere birtane de kasanın olduğu yere

Ekli dosyalar

• 20210907_121716-min.jpg
    20210907_121716-min.jpg
    484.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 20210907_121648-min.jpg
    20210907_121648-min.jpg
    735.2 KB · Görüntüleme: 9
  • 20210907_121728-min.jpg
    20210907_121728-min.jpg
    613.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 20210907_121736-min.jpg
    20210907_121736-min.jpg
    549.8 KB · Görüntüleme: 9

Profff33

Üye
öncelikle merhaba. ben de şu tarz bir ışık var kullanıyorum.

incelemesini yapmıştım bu kanalımda. kullanırken videolarımda nasıl duruyor bakmak istersen imza kısmındaki kanal videolarıma bakabilirsin. çok memnunum iyi ki almışım profesyonel bir ekipman ayarında ve onlardan çok daha küçük. alanın bayağı küçük o konuda ne yapabilirsin bilmiyorum ama masayı çevirebilirsin eğer sığıyorsa. yüzün direkt pencereye dönük olursa ışık yüzüne vurur kararma yapmaz. Bu üründen de alıp ayaksız olarak masaya sabitleyebilirsen yada küçük masa ayağı vs alabilirsen işini görür.

maalesef imkan kısıtlı eğer ışık incelemesi yaptıysan hepsi kocaman ve büyük stüdyolar için. bilgisayarın üstüne taktığının da pek etkili olduğunu düşünmüyorum. şimdiden kolay gelsin

sağ taraftan camdan gelen ışık senin yaptığın ışığı olumsuz etkileyebilir. Kameranın ISO ve pozlama değerleri otomatik modda ve müdahale edemiyorsan sağdaki camı ışık geçirmez perde ile karartabilir veya soldan da aynı etkide ışık ile destekleyebilirsin.

aspectsiz

Üye
öncelikle merhaba. ben de şu tarz bir ışık var kullanıyorum.

incelemesini yapmıştım bu kanalımda. kullanırken videolarımda nasıl duruyor bakmak istersen imza kısmındaki kanal videolarıma bakabilirsin. çok memnunum iyi ki almışım profesyonel bir ekipman ayarında ve onlardan çok daha küçük. alanın bayağı küçük o konuda ne yapabilirsin bilmiyorum ama masayı çevirebilirsin eğer sığıyorsa. yüzün direkt pencereye dönük olursa ışık yüzüne vurur kararma yapmaz. Bu üründen de alıp ayaksız olarak masaya sabitleyebilirsen yada küçük masa ayağı vs alabilirsen işini görür.

maalesef imkan kısıtlı eğer ışık incelemesi yaptıysan hepsi kocaman ve büyük stüdyolar için. bilgisayarın üstüne taktığının da pek etkili olduğunu düşünmüyorum. şimdiden kolay gelsin
Karşında gözünü rahatsız etmiyor mu acaba nasıl kullanılıyor tam bilmiyorum bütün ışıklardan bahsediyorum ve gözlük varsa deniyebilir misin bir gözlükte parlıyor mu acaba gözlüksüz pek bişi göremiyorumda 🥲

Profff33

Üye
:) gözlük kullanmıyorum deneme şansım yok. gözü rahatsız etme meselesine gelirsek. ben direk beyaz ışık kullanıyorum normalde en rahatsız eden ama alışmana bağlı olarak rahatsızlık vermiyor. Gözlükte de bildiğim kadarıyla halka olarak yansıyor. pek rahatsız edeceğini düşünmüyorum.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar