Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ortalama Bir Editör Video Başı Ne Kadar Talep Etmeli?

Ad1L_

Moderatör
Moderatör
birde bu işte dahada ileri gitmek istiyorum, ögrenecek çok şeyim var. bana katkısı olabilecek ekstra neler yapabilirim? önerebilecegin egitim vs var mıdır?
bropan en iyi eğitim bence pratik eğitimdir. Bu arada genelde çoğu youtuber açıklamalar kısmına bırakır maillerini ordadan alabilirsin.
Kendini geliştime olayını ise ben insanlara deneme videoları editleyerek ve çalışarak yaptım.
Nasıl yani çalışarak şu kelide : bir iş alıyorum ve adam diyorki bunu bunu yapıcaksın, ulan ben 2 aylığım falan o zaman nasıl yapayım diye düşünüyordum fakat insanın o işi bitirme zorunluluğu olunca kısa yol bulmayı öğreniyor, araştırmayı öğreniyor yani işi öğreniyorsun.
Editörlük sadece video editlemek değil aynı zamanda o editi zamanında yetiştirmektir, editin ne kadar güzel olursa olsun zamanında yetişmez ise bir kıymeti kalmıyor.
O yuzden çalışarak tecrübe edinmek her zaman daha makul benim için yani en azından ben o şekiklde tecrübe ettim

bropan en iyi eğitim bence pratik eğitimdir. Bu arada genelde çoğu youtuber açıklamalar kısmına bırakır maillerini ordadan alabilirsin.
Kendini geliştime olayını ise ben insanlara deneme videoları editleyerek ve çalışarak yaptım.
Nasıl yani çalışarak şu kelide : bir iş alıyorum ve adam diyorki bunu bunu yapıcaksın, ulan ben 2 aylığım falan o zaman nasıl yapayım diye düşünüyordum fakat insanın o işi bitirme zorunluluğu olunca kısa yol bulmayı öğreniyor, araştırmayı öğreniyor yani işi öğreniyorsun.
Editörlük sadece video editlemek değil aynı zamanda o editi zamanında yetiştirmektir, editin ne kadar güzel olursa olsun zamanında yetişmez ise bir kıymeti kalmıyor.
O yuzden çalışarak tecrübe edinmek her zaman daha makul benim için yani en azından ben o şekiklde tecrübe ettim
ben after effect i pek bilmiyorum. sanırsam tek seferlik işlerin çogu after effect üzerinden dönuyor. ae tarafındada çalışmaya başlayacak olsam herhangi bir üyelik ücreti olmadan aracılık yapan bir site varmı? birde premiere için tek seferlik iş oluyormu pek denk gelmedimde

bu ögrenme tarafında genel olarak neyi nerede aramamız gerektigini,bu işlerle ugraşanların bilmesi gereken terimleri,siteleri ögreten bir egitim varmıdır?

Ad1L_

Moderatör
Moderatör
bu ögrenme tarafında genel olarak neyi nerede aramamız gerektigini,bu işlerle ugraşanların bilmesi gereken terimleri,siteleri ögreten bir egitim varmıdır?
Bütün bilgiler youtube üzerinde var bropa yeterki başka dillerde araştımrayı öğren.
Ben bugüne kadar after effectsi 20den fazla açmamışımdır herhalde işlerimi hep premierden hallediyorum ben

nekolubo

Üye
Deneme - yanılma ve İzlediğin videoları hayata geçirme yoluyla bir çok efekti ve mantığı öğrenebilirsin. Sürekli hazır shake vs. koyarak asla After Effects veya Premiere Pro'yu öğrenmiş sayılmıyorsun. Eğer o shakenin yapılış mantığını biliyorsan öğrenmiş sayılırsın. Örnek veriyorum; Sapphire edge glow , Flicker ve Lumetri Color'u biliyorsun diye varsayalım. Bu üç efekti birleştirerek efektler yaratabilirsin, efektleri ve mantıkları kavradıkça ilerleme kaydedersin. After Effects bitmeyen bir program yani ne kadar çok şey öğrenirsen o kadar donanımlı olursun. İleri seviye için Onur Naci Öztürkler gibi kanalları takip edebilirsin. Profesyonel seviye için artık Onur Naci vs. değil Cinecom gibi kanalları tercih etmelisin çünkü profesyonel kameralar ile görsel efektler hazırlıyorlar.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar