Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Oyun videosu renderdan sonra bozuluyor

ECEMyt

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Merhaba,

Youtube için oyun videoları çekiyorum yeni yeni. Son videom kalite anlamında tam bir fiyasko oldu.
Premiere Pro'ya attığımda oyun klibinin hiçbir sıkıntısı yoktu. 60 FPS 1080p bir oyun videosuydu (Call of Duty Mobile - Gameloop). Youtube kodlama ayarlarını 15 istiyor diye 16 Bitrate ayarlayarak çıktı aldım.
Videonun kalitesi berbat oldu. Ardından Bitrate hızını yukarı çeke çeke denedim. 60 FPS'lik bir video için 40 Bitrate -hatta belki daha fazla bile olabilir- değerinde render aldıktan sonra kalitesi tıpkı çekildiği hali gibi çıktı ancak Bitrate arttıkça boyutun da arttığı gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda bu sonuçtan pek de memnun kalmadım, özellikle de Upload hızı 1 megabit dahi olmayan biri olarak. :/

Yanlış yaptığım başka bir şey olabilir mi diye sizlere danışmaya geldim. Yardımlarınızı rica ederim.
Teşekkürler, saygılarımla.

editizm

Moderatör
Moderatör
YouTube standartları gereği 30 Fps ve üzeri videolar için 16 Mbps hız gerekiyor. Bitrate encoding: VBR, 2 pass ve Target Bitrate [Mpbs] 16 yapıp tekrar render almayı dener misin?

Kaydetmiş olduğunuz videoların fps değeriyle açmış olduğunuz sequence değerleri eşleşmiyor olabilir. Ya da render alırken kullandığınız ayarlarda bir değişiklik yapmış olabilirsiniz. Gözden kaçırdığınız bir detay olabilir. Bu yüzden video ayarları, sequence ve render ayarlarının ss lerini atarsanız daha hızşı çözüme kavuşabilirsiniz. Ama dediğim gibi normal şartlarda 30 fps ve üzeri videolarda 16 bitrate yetiyor. Sizin mutlaka ayarlarda eşleşmeyen ya da yanlış olan bir kısım vardır.

ECEMyt

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
YouTube standartları gereği 30 Fps ve üzeri videolar için 16 Mbps hız gerekiyor. Bitrate encoding: VBR, 2 pass ve Target Bitrate [Mpbs] 16 yapıp tekrar render almayı dener misin?

Kaydetmiş olduğunuz videoların fps değeriyle açmış olduğunuz sequence değerleri eşleşmiyor olabilir. Ya da render alırken kullandığınız ayarlarda bir değişiklik yapmış olabilirsiniz. Gözden kaçırdığınız bir detay olabilir. Bu yüzden video ayarları, sequence ve render ayarlarının ss lerini atarsanız daha hızşı çözüme kavuşabilirsiniz. Ama dediğim gibi normal şartlarda 30 fps ve üzeri videolarda 16 bitrate yetiyor. Sizin mutlaka ayarlarda eşleşmeyen ya da yanlış olan bir kısım vardır.
Merhabalar, öncelikle zahmet edip yanıtladığınız için teşekkür ederim.
Video için denediğim son render ayarları ektedir.
Youtube zaten 16 bitrate değil 1116 alsan da videon kırpılacak dediği için fazla bitrate atmanın mantıksızlığının da farkındaydım ama başka çarem kalmayınca en son onu denedim. Zannediyorum sequence ayarlarında bir sıkıntı var.

Ekli dosyalar

• Export 1.png
    Export 1.png
    39.7 KB · Görüntüleme: 12
  • Export 2.png
    Export 2.png
    8.3 KB · Görüntüleme: 14
  • Export 3.png
    Export 3.png
    6.2 KB · Görüntüleme: 14
  • Sequence Settings.png
    Sequence Settings.png
    26.1 KB · Görüntüleme: 12

Spell

Üye
media encoder den çıktı almayı denediniz mi denemediyseniz ondan deneyin muhtemelen sorun ortadan kalkıcaktır.

ECEMyt

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
export 3 yazan resimde vbr1 pass seçili olarak görüyorum. Onu vbr2 pass olarak seçip dener misiniz?
Gözle görülür değişiklik var, yine de istediğim kalitede değil. Çekildiği gibi duru, net bir şekilde çıktı alınmıyor mu programda?

media encoder den çıktı almayı denediniz mi denemediyseniz ondan deneyin muhtemelen sorun ortadan kalkıcaktır.
Evet denedim. Sonuç aynı.

Spell

Üye
premier proda video şeçiliyken sağ tık replace with after effects composition seçeneğine tıklayıp after effects ile render almayı deniyebilirsiniz sorunun devam etmesi şeklinde programı silip tekrar yüklemenizi önerebilirim

ECEMyt

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
premier proda video şeçiliyken sağ tık replace with after effects composition seçeneğine tıklayıp after effects ile render almayı deniyebilirsiniz sorunun devam etmesi şeklinde programı silip tekrar yüklemenizi önerebilirim
Şimdi CC sürümlerini indirip deneyeceğim. Sorunun devamı halinde önerinizi test ederim. Zahmet edip cevap yazdığınız için teşekkür ederim. 🤗

ECEMyt

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Cevaplar için yeniden teşekkürler. Encoder de sorunumu çözmedi maalesef. Memnun kaldığım tek sonuç bitrate'i gereksiz artırarak oldu.
30-40 bitrate'in Youtube'da karşılığı ne olur? Diğer çözünürlüklerde de en azından idare eder bir şekilde kaliteli görünür mü?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar