Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Pc Toplama

Adem1972

Üye
İşlemcinin 3600 mhz ram desteği yok. ryzen 9 serisine geçmen lazım onun için. maximum 3200 mhz ram kullanabilirsin. (3200 mhz ram de alsan genelde anakartta bunu daha düşük göreceksin. bios üzerinden ayarlaman gerekecektir.) premiere kullanacaksan sistem yeterli. ama after effects kullanacaksan ram i 32 gb yapmanı tavsiye ederim. bir de nvme için okuma yazma hızı daha yüksek bir ürün tercih etmeni tavsiye ederim.
Yanlış bilgi ben kullanıyorum bu işlemciyi ramlarimde 3600 mhz de çalışıyor.

Adem1972

Üye
Sistem güzel yapabiliyorsan 32 gb ram yap, yapamıyorsan daha sonra yaparsın. İleride bir ssd daha eklemen gerekebilir yaptığın işe bağlı daha sonra 500 gb yetmeyebilir. B550 ana kart alıp psu 650 w olursa ileride ekran kartı değişirsen bu psu yetmez. Ama bu kasayı uzun süre kullanırım dersen 650 w psu sorun değil.

ghaney

Üye
4K'ya toplıyıcağın sadece kasalı bir sistem de öyle birşey demez,apu istemezse AMD ekran kartlı birşey önerirsin.
Yanlış bilgi ben kullanıyorum bu işlemciyi ramlarimde 3600 mhz de çalışıyor.
işlemcinin desteği yok. 3600 veya 4000 mhz ram çalışır fakat max 3200 mhz bandında çalıştırırsın kardeşim. yanlış bilgi değil. boş yere 3600 mhz ram e para vermene gerek yok:))

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    60.4 KB · Görüntüleme: 6

Adem1972

Üye
işlemcinin desteği yok. 3600 veya 4000 mhz ram çalışır fakat max 3200 mhz bandında çalıştırırsın kardeşim. yanlış bilgi değil. boş yere 3600 mhz ram e para vermene gerek yok:))
Şimdi ben uzun zamandır kullanıyorum bios update yaptığımda dahi biostan ayarı yapmadan 3600 mhz olarak çalışıyor, orada yazana mı bakayım kendi kullandığıma mı? Birde oraya koyduğun görüntüde son update 2019 yazıyor o günden bugüne değişen çok şey olmuştur :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar