Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Premier Pro MOV video atınca rengini bozuyor

Arkadaşlar merhaba bu sorun beni delirticek daha önce böyle sorunum yoktu ne zaman lisans aldım bu sorunla karşılaştım kafayı yedirtti bana iphone 14 pro ile videolarımı çekiyorum atıyorum bilgisayara mov olarak vieo oke süper istediğim renk tonunda ama ne zmaan Premier video atıyorum atar atmaz renkleri mahvederek cıkarıyor karşıma ekte bıraktıgım görseldede göreceksiniz alttaki videonun orjinal rengi üstekide premiere atar atmaz aldıgı hal hiçbir efekt yok hiçbir şey yapmadan attıgım anda gidiyor nedendir bu ?

bf4kbz1.png

Videoyu şimdi capcut attım gayet orjinali gibi gösteriyor lisans almakla hatamı yaptık anlamadım ki bu arada premier pro 2023-2024 hepsini denedim.

Son düzenleme:
başka bir sorun daha göstereyim örnekle buda mov ABONE OL kısmını görüyorsunuz GRİ ama halbuki orjinali zemini beyaz atar atmaz bu rengi alıyor kafayı sırımak elde değil.Önce ben bu sekilde sorunlar yaşamıyordum...
qlmy8js.png

abi herşeyde böyle kafayı yicem ya bropanın eklentisine bakın solda mor beyaz videoya ekliyorum gri oluyor abi tam sıyırmalık ya
5nbbvta.png

aspectsiz

Üye
Hocam şimdi eklediğiniz videonun üzerine sağ tıklıyorsunuz Media libraryden

Modify

Interept footage

Aşağıda video renk kodu var onu rec 709 yapıyorsun tamamdır.

Hocam şimdi eklediğiniz videonun üzerine sağ tıklıyorsunuz Media libraryden

Modify

Interept footage

Aşağıda video renk kodu var onu rec 709 yapıyorsun tamamdır.
yaptım ama değişen birşey olmadı ama oradan HLG 2100 Scene seçince gerçegine daha cok yakın bir renk cıktı gerçegi olmasada ben anlamadım ya lisansız kulanırken böyle sorunum. yoktu soldaki orjinal görüntü sağdaki premiere atınca ancak bu kadar düzeldi.
jvuam18.png

Son düzenleme:
ben soru kendimce buldum sanırım premier iphone 14 pro çekimini kabul etmiyor samsung ile bir video çektim onda bir sıkıntı yok ma iphone ile çektiklerimde MOV oldugu içinmi HDR oldugu içinmi yada neyi eksik bilmiyorum programda bu sorunu yaşıyorum

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar