Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Premier Pro

arkadaşlar premier pro üzerinde bir videoyu nasıl kırpabilirim. kırpmaktan kastım bir fotoğraf gibi belli bir kısmını kullanmak istiyorum görüntünün sadece mesela sağ alt köşesini diğer kısımları kullanmayacağım. yardımcı olursanız çok sevinirim acil bir işi yetiştirmem lazım

NeArarsan

Üye
arkadaşlar premier pro üzerinde bir videoyu nasıl kırpabilirim. kırpmaktan kastım bir fotoğraf gibi belli bir kısmını kullanmak istiyorum görüntünün sadece mesela sağ alt köşesini diğer kısımları kullanmayacağım. yardımcı olursanız çok sevinirim acil bir işi yetiştirmem lazım
video olarak oynayacak mı yoksa foto gibi mi donacak.?

yani ben pek anlamadım mesela altkısmın sadece büyük göünmesini mi istiyorsun?
şim olay şöyle videonun sağ tarafında bir anlatıcı var bu anlatıcıyı sağ altta sabit tutmak istiyorum ekranı kaplayacak şekilde de sunum olacak fakat çekimi tek kamera ile anlatıcı ve sunum tek karede yapılmış bunu ayırmaya çalışıyorum aynı görüntüyü üst üste kullanıyorum yani. kullanırkende anlatıcı olankısmı alt tarafa sadece onun görünmesini sağlamaya çalışıyorum

recosoft

Üye
anlatıcı katmanını seç effect control'dan scale'yi düşür. sonra üzerine çift tıkla istediğin yere çek götür

editizm

Moderatör
Moderatör

Videona tıkla daha sonra "effect" paneline gel ve arama kısmına Crop yaz. Daha sonra o Crop efektini videona at. Attıktan sonra da effect controlsten o Crop yazan yere tıkladığında istediğin yeri kırpıp kullanabilirsin.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar