Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Premiere After Effects Farkları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar premiere pro ve after effects programlarının farkları nedir ? After effects indirdim, fakat daha başlamadım kullanmaya şimdilik sadece photoshop kullanıyorum. Ama onur kardeşimizin bir videosunu izlediğimde after effects de videolara montaj benzeri işlemler yapıyordu. İkiside aynı işe mi yarıyor ? Ben şu an için video montajında movavi kullanıyorum malum kullanımı çok basit. Hemen değiştirmelimiyim , biraz tavsiyelerinize ihtiyacım var , şimdiden teşekkürler ...

DaffyGraphic

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar premiere pro ve after effects programlarının farkları nedir ? After effects indirdim, fakat daha başlamadım kullanmaya şimdilik sadece photoshop kullanıyorum. Ama onur kardeşimizin bir videosunu izlediğimde after effects de videolara montaj benzeri işlemler yapıyordu. İkiside aynı işe mi yarıyor ? Ben şu an için video montajında movavi kullanıyorum malum kullanımı çok basit. Hemen değiştirmelimiyim , biraz tavsiyelerinize ihtiyacım var , şimdiden teşekkürler ...
Şöyle söyliyim editlerimde ben öncelikle movaviden geçiriyorum videoları bir iki cc ekliyorum malum movavi baya iyi ccler konusunda . Sonrada after efefctse atıp edit yapıyorum . Movaviyi bırakma işine yarayacak . Bana kalırsa After efefcts daha çok seçenek sunuyor edit yapmak için . Premiere Proysa After effectse bakdıkda biraz az seçenek sunuyor . Ve after effects oğren bence after effectsi öğrenirsen premiere proda ona benziyor yani baya yakınlar mesela Efefcts Kısmı falan filan After effectsle başlamanı öneririm ondan sonra kolay öğrenirsin premiere proyu . İyi Günler Ve İyi Forumlar .

Web sitesi
www.instagram.com
After Effects'de kendin video yaparsın. Örneğin bir abone ol animasyonu, bir patlama efekti vs. Bunlar After Effects'in işi. Premiere Pro'da ise zaten var olan bir videoyu düzenlersin. Mesela bir video çektin. O videoyu uygun yerlerinden kesersin. After Effects'de yaptığın abone ol animasyonunu eklersin. Videona yazı eklersin, büyüklüğünü ayarlarsın vesaire. After Effects'te kendin sıfırdan bir video yaparsın (genellikle). Premiere Pro'da da var olan videoyu düzenler, kurgularsın.

Web sitesi
www.instagram.com
Şöyle söyliyim editlerimde ben öncelikle movaviden geçiriyorum videoları bir iki cc ekliyorum malum movavi baya iyi ccler konusunda . Sonrada after efefctse atıp edit yapıyorum . Movaviyi bırakma işine yarayacak . Bana kalırsa After efefcts daha çok seçenek sunuyor edit yapmak için . Premiere Proysa After effectse bakdıkda biraz az seçenek sunuyor . Ve after effects oğren bence after effectsi öğrenirsen premiere proda ona benziyor yani baya yakınlar mesela Efefcts Kısmı falan filan After effectsle başlamanı öneririm ondan sonra kolay öğrenirsin premiere proyu . İyi Günler Ve İyi Forumlar .
Kanka After Effects öyle bir program değil. After Effects karışık ve daha çok efektlere dayalı bir program. Bak düşün Matrix filminin bir çok efektinin yapıldığı programdır After Effects. DÜZENLENDİĞİ değil.

İkinize de çok teşekkür ederim, biraz daha kafamda bişeyler oluşmaya başladı, buna göre bir yol izleyeceğim sağolun ...

lazrail61

Üye
after effectsde kurgu yapılmaz sadeve efekt animasyon benzeri işlemler yapılır. 20dakikalık videoyu ae de aşırı zor kurgularsın bunun yerine premier pro tercih edersin ama animasyon gerekiyorsa ya hazır kullanırsın yada after effectsde tasarlar premiere aktarırsın. ne için kullanacağına karar ver ona göre öğren kardeşim

after effectsde kurgu yapılmaz sadeve efekt animasyon benzeri işlemler yapılır. 20dakikalık videoyu ae de aşırı zor kurgularsın bunun yerine premier pro tercih edersin ama animasyon gerekiyorsa ya hazır kullanırsın yada after effectsde tasarlar premiere aktarırsın. ne için kullanacağına karar ver ona göre öğren kardeşim
Tamamdır teşekkür ederim

Kısaca: AFter Effects daha çok özel efektler, introlar yapılacak programdır ve çok uzun videolar yapamazsın. Premiere Pro'da ise istersen 1 saatlik montaj yap, yapabilirsin ama After Effects'te bilgisayarın iyi değilse 1dk'lık şeyi yapmak seni acayip zorlar, yapmazsın, çünkü ona göre program değil, kısa yazmaya çalıştım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar